JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-11-21

2017-11-21

Investuotojai numojo ranka į ūgtelėjusią politinę riziką Vokietijoje ir toliau perka akcijas. JAV akcijų ateities sandoriai žygiuoja į viršų, investuotojams stebint įmonių ketvirtinius rezultatus.

JAV akcijos pirmadienį pasekė įkandin Europos akcijoms ir kilo į viršų. Nors pradžioje investuotojai Europoje buvo nusiteikę pesimistiškai po savaitgalį žlugusių derybų Vokietijoje dėl valdančiosios koalicijos, tačiau vėliau indeksai atsistatė, tad atsidarius JAV prekybai šio nerimo buvo likę daug mažiau. Reikia paminėti, kad ir A. Merkel komentarai prisidėjo prie grįžusio optimizmo, kadangi ji pareiškė, jog labiau norėtų išankstinių rinkimų, nei mažumos vyriausybės, jei visgi taip ir nepavyktų suformuoti daugumos. Anksčiau nemažai analitikų pasisakė, kad priešlaikinius rinkimus A. Merkel galėtų ir pralaimėti, tad tokia tvirta jos pozicija įpūtė rinkoms pasitikėjimo. Be to, reiktų pastebėti, kad dalis investuotojų anksčiau rinkosi Europos akcijas būtent dėl politinio stabilumo, tad šiai situacijai susvyravus, nemaža dalis jų vėl atsigręžė į saugumą, t.y. turtą JAV. Vakar J. Yellen oficialiai pareiškė, kad neketina likti FED vadove. Teoriškai ji galėjo dar likti vadovauti savo sprendimu FED‘ui, tačiau tai tebuvo tik teorinė galimybė, kadangi ji neturėjo D. Trumpo palaikymo. Pastarasis pateikė siūlymą FED vadovu kitąmet paskirti J. Powellą. Šiandien investuotojai išvys įdomių kompanijų ketvirtinių rezultatų – dar prieš prekybos valandas savo pasiekimais nudžiugino mažmenininkai Lowe’s Cos., Dollar Tree Inc., o po prekybos valandų sužinosime ir IT atstovų HP (abiejų padalintų įmonių) rezultatus.

Atsigavus rinkoms šiandien ir Azijos akcijos šuoliavo aukštyn, o pagrindiniai indeksai kilo apie 1%. Toliau brangsta Azijos technologijų kompanijos, pavyzdžiui, Kinijos technologijų milžino Tencent akcijų kursas pasistiebė dar 2% ir šiemet akcijos jau daugiau nei padvigubėjo bei stipriai prisidėjo prie Honkongo Heng Seng indekso 34% pakilimo.

Europoje akcijos nemažina apsukų ir kyla, nepaisant tam tikro neapibrėžtumo Vokietijoje. Išsiskiria oro linijų bendrovė EasyJet, kurios akcijos brangsta virš 6%, kompanijai paskelbus, jog 2017 įmonės finansiniais metais keleivių srautai ūgtelėjo 10%, o užsakymai 2018 m. pirmam ketvirčiui jau viršija 2017 metų lygį. Volkswagen akcininkai taip pat džiaugiasi šiandien virš 4% akcijų pakilimu, kadangi bendrovė kilstelėjo savo pelno ir pajamų prognozes.

Naftos kaina toliau leidžiasi žemyn. Vakar žaliavos kaina smuko ir dabar bene labiausiai laukiamas įvykis yra kitą savaitę (lapkričio 30 d.) vyksiantis OPEC susitikimas, kurio metu praktiškai visi viliasi išvysti naftos išgavimo ribojimo pratęsimą. Šiuo metu terminas yra 2018 m. kovas, tačiau daugelis rinkos dalyvių tikisi, jog bus paskelbta apie pratęsimą iki 2018 m. pabaigos – jei būtų pratęsta trumpesniam laikui, labai tikėtina, kad kaina turėtų daug erdvės kristi.

Šiąnakt kalbą sakys vadovė J. Yellen bei tuo pačiu sužinosime JAV nenaujų namų pardavimus. Trečiadienis bus gausus JAV ekonominių rodiklių, nes ketvirtadienį bus švenčiama Padėkos diena ir JAV akcijų biržos nedirbs. Taigi trečiadienį bus paskelbti ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai, bedarbių paraiškos, naftos atsargų pokytis ir paviešintas paskutinio FED susitikimo protokolas. Ketvirtadienį daugelis Europos valstybių pasidalins savo išankstiniais paslaugų ir gamybos sektorių indeksais. Penktadienį investuotojai išvys Vokietijos Ifo verslo nuotaikų indeksą ir prasidės „juodojo penktadienio“ išpardavimai. Daugelis JAV biržų (pvz., NYSE) dirbs trumpiau, daugiausia iki 20 val. Lietuvos laiku.

Jums taip pat gali būti įdomu