JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-11-15

2017-11-15

Akcijos krenta praktiškai visame pasaulyje, o tam pagrindinės priežastys yra dvi. Stringa JAV mokesčių reforma ir pinga žaliavos. JAV akcijų ateities sandoriai nusidažę raudonai.

JAV akcijos antradienį krito, tačiau bent jau sesijos pabaigoje sugebėjo šiek tiek atsitiesti. Investuotojams labai nepatinka stringanti Kongrese JAV mokesčių reforma, kuri lig šiol buvo pagrindinis akcijų kilimo variklis. Prie visų nesutarimų dar žibalo į ugnį įpylė demokratų senatorė Elizabeth Warren, kuri vakar pareiškė, kad respublikonų siūloma mokesčių reforma vers smulkesnius verslus „subsidijuoti“ dideles kompanijas ir padarys žalos JAV ekonomikai, nes bus mažesnės mokesčių įplaukos infrastruktūrai, kuri ir palaiko ūkio plėtrą. Pinganti nafta savo ruožtu paskui save tempia daugelį kitų žaliavų. Kiek geriau korekcijai atsilaikė komunalinių paslaugų ir pagrindinio vartojimo prekių bendrovės.

Azijoje investuotojai buvo nusiteikę pesimistiškai taip pat, o Japonijos Nikkei 225 toliau leidžiasi žemyn, investuotojams fiksuojant pelnus po maždaug 21% ralio per du mėnesius. Kinijos milžinas Tencent, konglomeratas, labiausiai žinomas dėl elektroninių paslaugų, paskelbė trečio ketvirčio pelną šoktelėjus 70% iki maždaug 2,71 mlrd. USD. Tą bene labiausiai lėmė augusios reklamos, mobiliųjų žaidimų ir kitos skaitmeninio turinio pajamos.

Europos akcijos pratęsia korekcijos bangą pasaulyje. Tą lemia ne tik pingančios žaliavos (metalai, nafta), tačiau ir po truputį stiprėjantis euras, kuris mažina vietos eksportuotojų pardavimus. Šiandien pasirodė Jungtinės Karalystės darbo užmokesčio statistika: liepos-rugpjūčio mėnesių vidutinis darbo užmokestis, lyginant su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, ūgtelėjo 2,2%. Analitikai prognozavo 2,1%, bet kaip žinia, infliacija vis tiek kyla spartesniu tempu.

Naftos kaina nesugeba išsilaikyti ir toliau krenta. Prie kritimo prisideda šiuo metu bent keli faktoriai. Pirmiausia Tarptautinė energetikos agentūra vakar paskelbė savo kitų metų pasaulio naftos paklausos prognozę, kuri indikavo susitraukimą, nors prieš dieną skelbta OPEC prognozė ir rodė augimą. Taip pat vakar Amerikos degalų institutas paskelbė savo prognozę, jog praėjusią savaitę JAV įmonėse laikomos naftos atsargos pakilo 6,5 mln. barelių. Oficiali vyriausybės statistika bus paskelbta šiandien, tačiau didesnė dalis analitikų iki šiol laukė 1-2 mln. barelių nuosmukio.

Šiandien rinkos dalyviai lauks JAV infliacijos ir mažmenininkų pardavimų duomenų. Infliacija itin svarbi FED‘ui, sprendžiant dėl monetarinės politikos priemonių, o mažmenininkų pardavimai neblogai atspindi JAV ekonomikos pulsą, nes vartojimas yra viena pagrindinių sudedamųjų dalių. Taip pat išvysime Niujorko gamybos sektoriaus indeksą ir jau minėtas naftos atsargų. Ketvirtadienį standartiškai bus paskelbtos JAV bedarbių paraiškos, o taip pat Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksas. Galiausiai paskutinę darbo dieną pro akis reiktų nepraleisti JAV NT rinkos rodiklių.

Jums taip pat gali būti įdomu