JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-11-10

2017-11-10

Vakar prasidėjęs nervingumas dėl JAV mokesčių reformos įgyvendinimo tebesitęsia ir šiandien – akcijų ateities sandoriai krenta.

Ketvirtadienį JAV akcijos smigo žemyn – Senato Finansų komitetas gerokai supurtė rinkas, kadangi jo išleisti pasiūlymai rodė, kad įmonių pelno mokesčio apkarpymas nuo 35% iki 20% turėtų įsigalioti ne nuo kitų metų, kaip nori respublikonai, bet nuo 2019 m. Savo ruožtu FED Klivlendo banko prezidentė Loretta Mester pareiškė, kad FED‘as į savo prognozes kol kas neįtraukinėja jokios mokesčių reformos įtakos, nes visiškai nėra aišku, kokia forma ji bus priimta. Ketvirtinių įmonių rezultatų fronte išsiskyrė 11% brangusios mažmenininkės Macy’s akcijos, kadangi pasiekimai džiugino analitikus, o bene svarbiausias ekonomikos rodiklis buvo bedarbių paraiškos, kurios per praėjusią savaitę ūgtelėjo kiek daugiau negu buvo laukta iki 239 000.

Azijoje akcijos sekė įkandin neigiamoms nuotaikoms iš JAV ir kursai nusviro žemyn. Kinijos duomenys rodo, kad vietos vyriausybės išlaidos spalį krito 8%, nors dar rugsėjį buvo fiksuotas 1,7% augimas. Anot šalies finansų ministerijos, taip nutiko todėl, kad didžioji dalis suplanuotų šių metų išlaidų jau buvo atliktos ankstesniais mėnesiais.

Europoje akcijos irgi koreguojasi, prieš savaitgalį investuotojams nelinkus prisiimti papildomos rizikos. Makroekonominiai rodikliai pasirodė gana pozityvūs – Jungtinės Karalystės gamybos produkcijos apimtys rugsėjį per mėnesį ūgtelėjo 0,7% (laukta +0,3%), o Prancūzijos pramonės produkcija padidėjo 0,6%, panašiai kiek ir buvo tikėtasi. Plieno milžinė ArcelorMittal paskelbė stiprius trečio ketvirčio rezultatus – grynasis pelnas per metus palypėjo nuo 680 mln. USD iki 1,21 mlrd. USD ir viršijo 770 mln. USD prognozę. Nors prie to daug prisidėjo 21% šoktelėjusios pajamos iki 17,08 mlrd. USD, tačiau ir šalutiniai veiksniai padarė įtakos – užfiksuotas 132 mln. USD pelnas iš valiutų kursų pokyčių.

Naftos kaina trypčioja vietoje po vakarykščio pakilimo. Šiuo metu dėmesio centre dėl vykdytų suėmimų esanti Saudo Arabija vakar paragino savo piliečius kuo greičiau palikti Libaną, o tai iškart paskatino spekuliacijas dėl karinio konflikto grėsmės regione. Šiandien turėtume sulaukti Baker Huges duomenų apie per savaitę JAV pakitusį aktyvių naftos platformų skaičių.

Praėjusį savaitgalį JAV persuko laikrodžius, todėl grįžome prie įprasto prekybos pradžios laiko 16:30 val. Šiandien bus paskelbtas Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas. Ketvirtinių kompanijų rezultatų bumas jau gerokai sumažėjo. Kitos savaitės pradžioje sužinosime JAV pradelstas būsto paskolas, antradienį išvysime daugelio valstybių kainų lygio rodiklius ir euro zonos išankstinį BVP. Savaitės viduryje rinkos dalyviai lauks JAV infliacijos duomenų, Niujorko gamybos sektoriaus indekso ir naftos atsargų. Ketvirtadienį standartiškai bus paskelbtos JAV bedarbių paraiškos, o taip pat Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksas. Galiausiai paskutinę darbo dieną pro akis reiktų nepraleisti JAV NT rinkos rodiklių.

Jums taip pat gali būti įdomu