JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-11-08

2017-11-08

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai mažai pakitę, investuotojams stebint D. Trumpo vizitą Azijoje ir įmonių ketvirtines ataskaitas.

JAV akcijos vakar svyravo į abi puses – Dow Jones sugebėjo užfiksuoti nedidelį pakilimą ir pažymėti naujas rekordines aukštumas, tačiau kiti indeksai smuktelėjo. Ženkliau krito mažesnės kapitalizacijos įmonių Russell 2000 indeksas (-1,3%), kadangi vėl kiek sunerimta dėl JAV priimamos mokesčių reformos, kuri kaip tik ir turėtų būti labiau naudinga santykinai mažesnėms kompanijoms. Nors praeitą savaitę Atstovų rūmų respublikonai jau patvirtino savo siūlymo variantą, tačiau Washington Post skelbia, kad Senato respublikonai jau svarsto dalį pataisų atidėti metams, o kai kuriuos siūlomus mokesčių karpymus apskritai atšaukti. Įspūdingu brangimu (+17%) vakar išsiskyrė farmacininkė Valeant Pharmaceuticals International, kuri paskelbė stiprius ketvirtinius rezultatus.

Azijoje šiandien investuotojai fiksavo pelnus, tad akcijos koregavosi. Įdomu pastebėti, kad China Literature Ltd. po savo IPO, kurio paklausa stipriai viršijo pasiūlą ir buvo pritraukta apie 1,1 mlrd. USD, pirmąją dieną Honkongo biržoje šoktelėjo net 86%. China Literature buvo atskirta nuo gigantės Tencent ir užsiima elektronine knygų prekyba (didžiausia Kinijoje), panašiai kaip Amazon.com priklausanti Kindle Store. Kinijos prekybos perteklius spalį toliau augo – nuo 28,5 mlrd. USD rugsėjį iki 38,2 mlrd. USD. Nors prekybos perteklius su JAV per spalį ir kiek sumažėjo (nuo 28,08 mlrd. USD iki 26,62 mlrd. USD), visgi toks JAV nepalankus balansas vis dar yra itin didelis ir galime sulaukti naujų D. Trumpo replikų šiuo klausimu, nes jis kaip tik ir vieši Pekine šiuo metu.

Europoje akcijų kursai nusidažę raudona spalva. Finansų sektorių smukdo prasti  Credit Agricole SA finansiniai rezultatai.

WTI naftos kaina svyruoja apie 57 USD už barelį. Šiandien bus paskelbta oficiali JAV naftos atsargų statistika už praeitą savaitę, o vakar pasirodžiusi Amerikos degalų instituto prognozė indikavo 1,6 mln. barelių susitraukimą, nors rinkoje didesnė dalis analitikų laukia apie 2,5 mln. barelių atsargų mažėjimo. Vakar OPEC paskelbė savo apžvalgą, kurioje teigia, kad nuo 2016 iki 2022 m. pasaulio naftos paklausa turėtų palaipsniui augti nuo 95,4 mln. barelių per dieną iki 102,3 mln. barelių per dieną. Toliau tebevyksta intriga Saudo Arabijoje. Ten ne tik buvo suimta princų, ministrų ir verslininkų, kurie buvo apkaltinti korupcija, tačiau papildomai buvo pareikšta, kad Iranas tiekia raketas Jemeno kovotojams ir taip vykdo karinius veiksmus prieš Saudo Arabiją. Šių dviejų OPEC narių nesutarimas potencialiai gali kelti grėsmę OPEC priimant sprendimus dėl naftos išgavimo ribojimo.

Savaitgalį JAV persuko laikrodžius, todėl grįžome prie įprasto prekybos pradžios laiko 16:30 val. Šiandien ekonominių įvykių kalendorius gana skurdus. Ketvirtadienį standartiškai  sužinosime JAV bedarbių paraiškas. Savaitės pabaigoje bus paskelbtas Mičigano universiteto vartotojų lūkesčių indeksas.

Jums taip pat gali būti įdomu