JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-10-30

2017-10-30

Persukus laiką Lietuvoje JAV prekyba šiandien prasideda 15:30 val. Akcijų ateities sandoriai koreguojasi.

Penktadienį JAV demonstravo gana įspūdingą spurtą: technologijų sektoriaus bendrovėms pasiekus puikius ketvirtinius rezultatus S&P 500 indeksas palypėjo netoli 1%, o Nasdaq – virš 2%. Tarp pasiekimais nustebinusių įmonių reikia pažymėti Amazon.com, Microsoft, Alphabet ir Intel. Dar pakiliau investuotojus nuteikė ir pasirodęs išankstinis JAV trečio ketvirčio BVP, kuris sumetintu tempu stiebėsi 3%, nors buvo tikėtasi 2,6% augimo. Tokį stiprų rezultatą ekonomikai pavyko pasiekti net ir nepaisant siautusių uraganų padarytos žalos.

Azijos rinkos naują savaitę pasitiko taip pat pakilimu, kadangi buvo juntamas optimizmas dėl JAV technologijų sektoriaus. Visgi reikia pastebėti, kad iš bendro konteksto išsiskyrė Kinija, kur akcijos koregavosi, vietos obligacijų rinkoje siaučiant išsipardavimui. Manoma, kad vyriausybė ir toliau skatins finansų sektorių susimažinti skolos lygį, nes tai kelia grėsmę finansų sistemai.

Europoje didesnė dalis akcijų kyla aukštyn, tik Londone akcijos koreguojasi. Tiek penktadienį, tiek ir šiandien brangsta Ispanijos akcijos – šitaip investuotojai reaguoja į įvykius Katalonijoje. Penktadienį Katalonijos parlamentas paskelbė nepriklausomybę, tačiau centrinė Madrido valdžia tuoj pat įvedė tiesioginį valdymą, nušalino regiono parlamentą, prezidentą ir jo kabineto ministrus bei paskelbė išankstinius parlamento rinkimus. Šiandien pasirodęs Ispanijos išankstinis 3 ketvirčio BVP per ketvirtį ūgtelėjo 0,8%. Maždaug tiek ir prognozavo analitikai, tačiau antrą ketvirtį augta buvo 0,9%. Iš Vokietijos irgi sulaukėme gana pozityviu naujienų – rugsėjį mažmenininkų pardavimai augo 0,5%. Tiek ir buvo laukta, o kartu tai kur kas geriau nei rugpjūčio 0,2% susitraukimas.

Šiandien naftos kaina pratęsia penktadienio šuolį, o brent tipo naftos kaina sėkmingai perkopė ir išsilaiko virš 60 USD už barelį. Tą skatina lūkesčiai, jog OPEC kartu su sąjungininkėmis turėtų nutarti pratęsti naftos išgavimo ribojimą ir po 2018 m. kovo, kuomet pasibaigs pradinis susitarimas. Penktadienį Baker Hughes ataskaita informavo, jog JAV aktyvių naftos platformų skaičius per savaitę simboliškai padidėjo 1 platforma iki 737. Investuotojams taip pat svarbi žinia, jog Irako Kurdistano prezidentas Masoudas Barzani paskelbė atsistatydinantis, kadangi po jo organizuoto nepriklausomybės referendumo regione kilo suirutė.

Savaitgalį persukome laikrodžius, todėl dabar keletą savaičių JAV prekyba prasidės 1 valandą anksčiau nei įprasta – 15:30 val. Lietuvos laiku. Nors nemaža dalis įmonių jau paskelbė savo ketvirtinius rezultatus, tačiau ir šią savaitę dar sulauksime žinomų vardų: trečiadienį pasiekimais dalinsis Facebook ir Tesla, o  ketvirtadienį Apple, Starbucks bei Dow DuPont.

Ekonomikos naujienų fronte šiandien sinosime infliacijos rodiklį (žiūr. lentelę), kuris yra bene svarbiausias FED stebint kainų lygio pokyčius. Antradienį posėdžiaus Japonijos centrinis bankas, pasirodys išankstinis euro zonos vartotojų kainų indeksas, BVP bei JAV vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas. Savaitės viduryje susipažinsime su JAV gamybos sektoriaus indeksu, naftos atsargomis, užimtumo rodikliu, bet svarbiausia – savo monetarinės politikos sprendimus priims FED. Ketvirtadienį analogiškai posėdžiaus ir Anglijos centrinis bankas bei standartiškai bus paskelbtos JAV bedarbių paraiškos. Galiausiai penktadienį investuotojai akylai stebės JAV darbo rinkos rodiklius ir ISM ne gamybos sektoriaus indeksą.

Jums taip pat gali būti įdomu