JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-10-27

2017-10-27

Šiandien investuotojai sulauks išankstinio JAV BVP. Akcijų indeksų ateities sandoriai kyla.

Didesnė dalis JAV akcijų ketvirtadienį nuosaikiai pasistiebė, o prie prisidėjo tiek gana sėkmingi kompanijų ketvirtiniai rezultatai, tiek ir dar vienas mažas žingsnelis kitų metų JAV biudžeto priėmimo link – Atstovų rūmai taip pat patvirtino šį dokumentą. Tiesa, Nasdaq indeksas koregavosi, o žemyn jį nutempė biotechnologijų sektorius. Kompanijų fronte išsiskyrė Twitter akcijos, brangusios apie 19%, kuomet bendrovės ketvirtiniai nuostoliai sumažėjo. Įdomu tai, kad Twitter pripažino, jog per techninę klaidą nuo 2014 m. pateikdavo didesnį savo vartotojų skaičių nei buvo iš tiesų. Vakar taip pat buvo paskelbta, jog JAV bedarbių paraiškos išsilaiko itin žemame lygyje: nors paraiškų skaičius praėjusią savaitę ūgtelėjo nuo 223 000 iki 233 000, tačiau tai vis tiek buvo geriau nei analitikų prognozuotas pakilimas iki 235 000.

Beveik visoje Azijoje akcijos šuoliavo aukštyn, tačiau Australijos akcijos smuko žemyn po politinės suirutės vyriausybėje. Aukščiausiasis teismas išaiškino, jog šalies vicepremjeras Barnaby Joyce’as negali būti parlamento narys dėl jo turimos dvigubos pilietybės (turi ir N. Zelandijos). Tokia pat lemtis laukė dar keletos politikų, tačiau didžiausia problema yra ta, kad vyriausybė prarado parlamente turėtą trapią daugumą – turėjo vos vienos vietos persvarą. Nors B.Joyce’as išsyk atsisakė N. Zelandijos pilietybės, tačiau į jo vietą turės būti rengiami nauji rinkimai.

Europoje akcijos brangta. Euras savo ruožtu pinga dolerio atžvilgiu, kadangi Europos centrinis bankas (ECB) vakar gana švelniai pasisakė savo monetarinės politikos atžvilgiu. Pirmiausia, kaip ir tikėtasi, bazinė palūkanų norma buvo palikta ties 0%. Ekonomistų lūkesčius daugiau ar mažiau atitiko ir sprendimas nuo sausio mažinti obligacijų supirkimo programą: nuo dabartinių 60 mlrd. EUR per mėnesį iki 30 mlrd. EUR. Tokią sumažintą programą ECB tęs iki 2018 m. rugsėjo. Visgi labiausiai visus paveikė teiginiai, jog vėliau programa galės būti pratęsta, jei atrodys, kad yra būtina, o bazinė palūkanų norma išliks nepaliesta dar kurį laiką, net kai ir ateityje bus pilnai pabaigta turto supirkimo programa.

Prancūzijos energetikos gigantė Total SA paskelbė trečio ketvirčio grynąjį pelną šoktelėjus beveik 40%, nes išaugo brent rūšies naftos kaina. Jai antrino ir Italijos energetikos milžinė ENI SpA, paskelbusi, jog ėmė dirbti pelningai: trečią ketvirtį uždirbta 344 mln. EUR pelno, nors dar prieš metus patirtas 562 mln. EUR nuostolis. Ji taip pat sėkmę argumentavo brangesne nafta ir augusiomis produkcijos apimtimis.

Šiandien naftos kaina nežymiai pinga, o vakar fiksavo šuoliuką. Daliai investuotojų įspūdį paliko trečiadienį Wall Street Journal publikuotas straipsnis, jog Saud oArabija ir Rusija sutaria, jog dabartinį OPEC susitarimą riboti naftos išgavimą reikia pratęsti ir po 2018 m. kovo, kuomet jis formaliai baigiasi. Tą vakar Bloomberg agentūrai darsyk patvirtino Saudo Arabijos princas Mohammedas bin Salmanas. Šiandien taip pat lauksime Baker Hughes duomenų apie aktyvias JAV naftos platformas. Brent tipo naftos kainai besisukiojant apie 60 USD už barelį UBS analitikai pareiškė, jog trumpu laikotarpiu kaina viršyti 60 USD neturėtų, nes tuomet JAV skalūnų naftos gamintojams apsimokėtų padidinti išgavimą.

Savaitgalį persuksime laikrodžius, todėl keletą savaičių JAV prekyba prasidės 1 valandą anksčiau nei įprasta – 15:30 val. Lietuvos laiku. Kitą savaitę toliau tęsis aktyvus bendrovių ketvirtinių rezultatų skelbimas. Ekonomikos naujienų fronte pirmadienį sulauksime JAV asmeninių vartotojų išlaidų ir kainų lygio rodiklių, o antradienį posėdžiaus Japonijos centrinis bankas, pasirodys išankstinis euro zonos vartotojų kainų indeksas, BVP bei JAV vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas. Savaitės viduryje susipažinsime su JAV gamybos sektoriaus indeksu, naftos atsargomis, užimtumo rodikliu, bet svarbiausia – savo monetarinės politikos sprendimus priims FED. Ketvirtadienį analogiškai posėdžiaus ir Anglijos centrinis bankas bei standartiškai bus paskelbtos JAV bedarbių paraiškos. Galiausiai penktadienį investuotojai akylai stebės JAV darbo rinkos rodiklius ir ISM ne gamybos sektoriaus indeksą.

Jums taip pat gali būti įdomu