JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-10-26

2017-10-26

ECB sausį mažins obligacijų supirkimą iki 30 mlrd. EUR ir taip tęs bent iki 2018 m. rugsėjo. Ketvirtiniai bendrovių rezultatai ir toliau išlieka okupavę žiniasklaidos eterį.

Vakar visi trys pagrindiniai JAV akcijų indeksai krito apie 0,5%, o investuotojų neigiamų nuotaikų nepataisė nei sėkmingi daugelio įmonių ketvirtiniai rezultatai, nei ekonomikos rodikliai. Prie dabartinių aukštų akcijų kainų investuotojų viltys taip pat yra didelės ir užteko kelioms įmonėms pranešti silpnesnius rezultatus arba pateikti prastesnę būsimo ketvirčio prognozę ir iškart už tai buvo griežtai baudžiama. Vakar paskelbti tiek JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai, tiek ir naujų namų pardavimai augo ir pranoko analitikų lūkesčius, tačiau į juos pernelyg nebuvo kreipiama daug dėmesio.

Azijoje iš pradžių laikėsi slogios nuotaikos po JAV biržų užsidarymo, tačiau vėliau akcijos kiek atsitiesė ir prekybą sugebėjo baigti teigiamoje teritorijoje. Reikšmingesnių ekonomikos naujienų iš šio regiono rinka nesulaukė.

Europoje akcijų kursai bando stiebiasi į viršų, rinkos dalyviams lūkuriuojant naujienų iš Europos centrinio banko (ECB) spaudos konferencijos, kur turėtų būti pateikta smulkesnių detalių ir komentarų. Jau dabar žinoma, kad kaip ir tikėtasi, bazinė palūkanų norma buvo palikta ties 0%. Taip pat buvo priimtas sprendimas nuo sausio mažinti obligacijų supirkimo programą nuo dabartinių 60 mlrd. EUR iki 30 mlrd. EUR per mėnesį. Tokią sumažintą programą ECB tęs iki 2018 m. rugsėjo, o vėliau pratęs, jei matys, kad yra būtina.

Šiandien savo ketvirtinius rezultatus paskelbė Barclays bankas. Pajamos per metus krito 5%, tačiau grynasis pelnas ūgtelėjo nuo 414 mln. iki 583 mln. svarų. Iš esmės pelno augimą nulėmė išlaidų karpymas. Daugelį neramina net 34% smukusios pajamos iš prekybos fiksuoto pajamingumo instrumentais. Analitikų prognozės rodė tik maždaug 22% šių pajamų susitraukimą, tačiau tai vis tiek buvo geriau nei, pavyzdžiui, Deutsche Bank, kurio atitinkamos pajamos smigo 36% žemyn. Tiesa, reiktų pažymėti, kad Deutsche Bank pelnas šį ketvirtį daugiau nei padvigubėjo, tačiau akcijos pinga, nes vis tiek buvo pažymėtas bendrų pajamų nuosmukis, o pelną lėmė daugiau išlaidų karpymas ir mažesnės teisinės (pagrinde bylinėjimosi) išlaidos.

Vakar naftos kaina švelniai leidosi, o tam bene daugiausia įtakos padarė paskelbtos oficialios JAV naftos atsargos – per praėjusią savaitę jos ūgtelėjo 900 000 barelių. Taigi Amerikos degalų instituto prognozė (+519 000 barelių) buvo tiksliausia, nes kiti analitikai prognozavo susitraukimą. Market Watch cituoja vakar pasirodžiusias daugelio analitikų (Allianz Global Investors, Jefferies, RBC Capital Markets) apžvalgas, jog jie yra labai pozityviai nusiteikę dabartiniu vykstančiu naftos pertekliaus subalansavimu ir netgi mato potencialų naftos trūkumą 2018 metais. Pagrindinis argumentas yra tas, jog naftos kainai nusiritus žemyn nebuvo atliekama pakankamai investicijų iš įmonių pusės ir bus sunku patenkinti nuosaikiai, bet stabiliai augančią paklausą, atsigaunant pasaulio ekonomikoms. Pasisakyta, kad naftos pasiūlą didinti bus lygiai taip pat sunku ir naftos skalūnų bendrovėms.

Šiandien kompanijos nepailstamos skelbs ketvirtinius rezultatus (žiūr. lentelę). Rytoj investuotojų dėmesys nukryps į JAV išankstinį 3 ketvirčio BVP.

Jums taip pat gali būti įdomu