JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-10-23

2017-10-23

JAV akcijos toliau laikosi savo pozityvios krypties, o optimizmą palaiko ir savo rezultatus jau paskelbusios S&P 500 indekso kompanijos – 75% jų pranoko analitikų prognozes.

Pagrindiniai JAV akcijų indeksai penktadienį taip ir nužingsniavo iki naujų rekordų, o tam įkvėpimo buvo pasisemta iš vėlų ketvirtadienio vakarą Senate priimto sprendimo patvirtinti kitų metų JAV biudžetą. Tai suteikia labai daug vilties, kad D. Trumpo mokesčių reforma bus įgyvendinta. Interviu metu D. Trumpas taip pat pasisakė ir dėl būsimo FED vadovo. Nors jis tikino, kad J. Yellen jam patinka ir išlieka tarp kandidatų, tačiau buvo jaučiama, jog realiausiais kandidatais jis laiko dabartinį FED valdybos narį Jerome‘ą Powellą ir ekonomistą Johną Taylorą. Žiniasklaida netgi mano, jog vieną iš jų galima būtų bandyti paskirti valdybos pirmininku (vietoj Yellen), o kitą – vicepirmininku. Visgi sunkiai nuspėjama, kuriam iš jų būtų siūlomos kurios pareigos tokiu atveju. Ekonomikos rodiklių fronte penktadienį nenaujų namų pardavimai pranoko lūkesčius ir pasiekė rugsėjį 5,39 mln. sumetintą tempą (prognozuota 5,30 mln.). Tarp kompanijų galima paminėti Procter & Gamble, kurios akcijos smuko beveik 4%, kuomet ketvirtinės pajamos nepateisino lūkesčių, nors pelnas ir pranoko prognozes, o PayPal akcijos šoktelėjo beveik 6%, nes pastarosios tiek pajamos, tiek ir pelnas teigiamai nustebino analitikus.

Azijos prekyboje vienareikšmiškai išsiskyrė Japonija, kur po savaitgalį premjero Shinzo Abe liberalų demokratų partijos laimėtų rinkimų vietos Nikkei 225 akcijų indeksas ūgtelėjo apie 1% ir fiksavo 15 iš eilės pakilimo sesiją, t.y. naujas ilgiausias periodas indekso istorijoje. Šie rinkimų rezultatai rodo, kad bus toliau tęsiama skatinančioji tiek monetarinė, tiek ir fiskalinė politika. Gyvenamųjų namų kainų augimas Kinijoje palaipsniui išsisemia: rugsėjį 70 Kinijos miestų naujų būstų kainos (neįskaitant valstybės subsidijuojamų) vidutiniškai per metus augo 6,5%, nors rugpjūtį fiksuotas 8,2% pakilimas.

Europoje akcijos po truputį brangsta. Toliau akylai stebima situacija Ispanijoje dėl Katalonijos nepriklausomybės. Įdomu tai, kad keletas šiaurinių Italijos regionų balsavo už autonomiją (bet ne apie nepriklausomybę). Eurui pingant dolerio atžvilgiu geriau sekasi vietos eksportuotojams (British American Tobacco, Daimler), kadangi didėja eksporto vertė.

Naftos kaina šiandien švelniai kyla, o per praėjusią savaitę po svyravimų į abi puses realiai didesnio pokyčio neužfiksuota. Penktadienį Baker Hughes paskelbė, kad aktyvių naftos platformų skaičius JAV mažėjo trečią savaitę iš eilės – šįsyk 7 iki 736 platformų. Analitikai savo ruožtu atkreipia dėmesį, jog po truputį naftos kainos pereina į „backwardation“ stadiją, t.y. kuomet tolimesnio termino kontraktų kainos yra žemesnės nei artimenio termino kontraktų. Tai rodo menkstančią pasiūlą ir augančią paklausą.

Šiandien reikšmingesnių ekonomikos rodiklių nenumatoma, tačiau toliau stebėsime ketvirtinius bendrovių rezultatus (žiūr. lentelę). Taip pat šią savaitę savo pasiekimais dalinsis itin daug žinomų vardų: Amazon.com, Alphabet, Microsoft, Facebook, Twitter, General Motors, Ford Motor, Volkswagen, Boeing, McDonald’s, Coca-Cola, Heineken, UBS, Deutsche Bank, Barclays. Antradienį Europoje bus gausiai skelbiami gamybos ir paslaugų sektorių išankstiniai indeksai. Savaitės viduryje sužinosime Vokietijos Ifo verslo sąlygų indeksą, JK preliminarų BVP, JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus ir standartiškai – naftos atsargas. Ketvirtadienį vyks bene svarbiausias savaitės įvykis – ECB susitikimas ir sprendimai dėl monetarinės politikos. Taip pat bus paskelbtos JAV bedarbių paraiškos ir būstų pardavimų rodiklis. Galiausiai penktadienį pagrindinis dėmesys nukryps į JAV išankstinį 3 ketvirčio BVP.

Jums taip pat gali būti įdomu