JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-10-18

2017-10-18

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai kyla, investuotojams laukiant dar vienos ketvirtinių rezultatų bangos bei tikintis, jog jie irgi bus pozityvūs.

Didesnė dalis JAV akcijų antradienį švelniai pakilo ir dėl to Dow Jones ir S&P 500 indeksai pasiekė naujus rekordus. Tiesa, Nasdaq indeksas simboliškai nukrito. Daugiausiai įtakos prekybai vakar darė skelbiami įmonių ketvirtiniai rezultatai, pozityviai išsiskyrė tokios kompanijos kaip Johnson & Johnson, UnitedHealth Group, Morgan Stanley. Pastaruoju metu daugelis diskutuoja, jog po pokalbio su D. Trumpu gerokai sustiprėjo žymiojo ekonomisto Johno Tayloro pozicijos užimti JAV centrinio banko (FED) vadovo postą kitąmet. Tai išsyk paskatino daugelį tikėtis griežtesnės FED pinigų politikos ateityje, nes skaičiuojant pagal Tayloro sugalvotą modelį (angl. Taylor rule) esą dabartinė palūkanų norma turėtų būti gerokai aukštesniame lygyje. Kita vertus, kiti analitikai kontrargumentuoja, jog, kaip ir visuose modeliuose, jame yra daug prielaidų, todėl vienareikšmiškai apie ekonomisto būsimą poziciją kalbėti yra gana anksti.

Azijoje akcijos irgi nuosaikiai pasistiebė į viršų. Visgi aiškiai buvo juntamas atsargumas, kadangi šiandien prasidėjo Kinijos elito susitikimas (Komunistų partijos suvažiavimas). Neabejojama, kad dabartinis šalies prezidentas Xi Jinpingas dar penkeriems metams išliks savo poste, tačiau žvalgomasi, ar bus priimta naujų radikalesnių reformų ir nutarimų.

Europoje akcijos brangsta. Farmacininkė AstraZeneca pranešė, jog JAV Maisto ir vaistų administracija sutiko pirmumo tvarka patikrinti jos naująjį vaistą Lynparza, skirtą krūties vėžiui gydyti. Šis preparatas būtų naudojamas pacientams, kurie jau būna gydyti chemoterapija. Tiesa, svarbu pažymėti, kad „pirmumo tvarka“ reiškia, kad vaistas patikrintas bus iki 2018 m. pirmo ketvirčio pabaigos.

Naftos kaina toliau stiebiasi aukštyn. Šią tendenciją lemia neramumai Irake, kur kovoja nepriklausomybės trokštantys kurdai su vietos Irako pajėgomis, be to, išlieka didelis neapibrėžtumas, kaip klostysis toliau JAV ir Irano santykiai. Taip pat svarbu pažymėti, jog pakilusi naftos kaina vėl tampa patraukli JAV skalūnų naftos gamintojams, tad jie gali padidinti pasiūlą. Šiandien bus paskelbtos praėjusios savaitės JAV naftos atsargos. Daugelis analitikų prognozuoja, jog atsargos traukėsi virš 4 mln. barelių, S&P Global Platts pateikė prognozę -3,9 mln. barelių, o vakar paviešinta API (American Petroleum Institute) prognozė indikavo net 7,1 mln. barelių mažėjimą. Total vadovas Patrickas Pouyanné šiandien pareiškė, jog OPEC bandymas subalansuoti naftos rinką veikia, tačiau jis turi veikti dar bent vienerius metus, o ne iki dabartinio numatyto termino (2018 m. kovo pabaigos).

Kaip įprasta pastarosiomis dienomis, šiandien daugiausia dėmesio investuotojai skirs JAV įmonių ketvirtinėms ataskaitoms (žiūr. lentelę). Taip pat rinką pasieks JAV būstų statybos ir leidimų statistika. Ketvirtadienį galima išskirti JK mažmenininkų pardavimus, JAV bedarbių paraiškas ir Filadelfijos gamybos indeksą. Penktadienį išgirsime J. Yellen kalbą ir sužinosime JAV nenaujų namų pardavimus.

Jums taip pat gali būti įdomu