JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-10-17

2017-10-17

Investuotojai vis labiau pasineria į ketvirtines įmonių ataskaitas, šiandien žinomų kompanijų taip pat nestinga. Akcijų ateities sandoriai svyruoja į abi puses.

JAV akcijos sugebėjo vakar pakilti, o visi trys pagrindiniai akcijų indeksai finišavo rekordinėse auštumose. Fonas buvo tam gana palankus: tiek bendrovės skelbė pozityvius rezultatus, tiek ir ekonomikos duomenys buvo sėkmingi – Niujorko gamybos indeksas (Empire State) spalį per mėnesį palypėjo nuo iki aukščiausios ribos per 3 metus (30,2 punkto). Įdomu, kad analtikai tikėjosi susitraukimo nuo 24,4 iki 20 punktų. Dolerio pozicijas stiprino prezidento D. Trumpo pasisakymai, kad mokesčių reforma turėtų būti baigta dar šiemet. Daugelis žiniasklaidos šaltinių taip pat teigia, jog D. Trumpas netrukus susitiks su dabartine FED vadove J. Yellen ir aptars jos antros kadencijos centriniame banke perspektyvas. Yellen kadencija baigiasi jau kitų metų pradžioje, o pagrindiniais kandidatais ją pakeisti yra ankstesnis FED valdybos narys Kevinas Warshas, dabartinis valdybos narys Jerome‘as Powellas, žymusis Stanfordo universiteto ekonomistas Johnas Tayloras bei Nacionalinės eonomikos tarybos direktorius Gary Cohnas.

Azijoje šiandien akcijos pristabdė pastaruoju metu vyravusį kilimą, nors Australijoje akcijas pirmyn vedė brangusios žaliavų kompanijos. Rytoj prasideda kas penkerius metus vykstantis Kinijos komunistų partijos suvažiavimas, todėl daugelis investuotojų nesiryžta imtis aktyvesnių veiksmų ir stebi, ar išvysime pranešimų apie naujas reformas.

Europoje akcijų kursai tai pat nerodo vienos krypties. Pirmiausia visus gana netikėtai ir nemaloniai nustebino Vokietijos ZEW pasitikėjimo indeksas, kurį rengiant yra apklausiami analitikai ir instituciniai investuotojai, o jo reikšmė spalį siekė 17,6 punkto, nors buvo tikėtasi šuolio nuo 17 iki 20,1 punkto. Taip pat buvo paskelbtas Jungtinės Karalystės infliacijos lygis rugsėjį – per metus vartotojų kainų indeksas pasistiebė 3% ir jau aštuntą mėnesį paeiliui viršijo 2% tikslinę Anglijos centrinio banko ribą. Dabar laukiama, kad lapkritį centrinis bankas pagaliau ryšis ketvirčiu procentinio punkto iki 0,5% kilstelti bazinę palūkanų normą.

Naftos kaina šiandien toliau kyla, nors ir nuosaikiau nei vakar. Esminių naujų pranešimų nėra, investuotojus veikia tos pačios nuotaikos dėl Irako ir Irano. Irako kariai įsiveržė į pusiau automonimį Kudistano regioną, kuris referendume pasisakė už nepriklausomybę. Kurdai per naftotiekį, einantį per Turkiją, eksportuoja apie 600 000 barelių naftos per dieną, o dabar kontrolę perimant Irako centrinei valdžiai gali būti blokuojamas eksportas. Savo ruožtu D. Trumpas pasisakė, jog Iranui ketina įvesti naujų sankcijų, nes šalis nesilaiko branduolinio susitarimo, taip pat finansuoja teroristus. Ryt bus paskelbtos oficialios JAV naftos atsargos, o šiandien savo prognozę pateiks visų stebima privati agentūra (American Petroleum Institute).

Šiandien daugiausia dėmesio investuotojai skirs JAV įmonių ketvirtinėms ataskaitoms (žiūr. lentelę). Trečiadienį rinką pasieks JAV NT rinkos rodikliai, naftos atsargos ir kelių FED narių kalbos. Be to, prasidės Kinijos komunistų partijos suvažiavimas. Ketvirtadienį galima išskirti JK mažmenininkų pardavimus, o penktadienį pasirodys JAV bedarbių paraiškos, Filadelfijos gamybos indeksas ir išgirsime J. Yellen kalbą.

Jums taip pat gali būti įdomu