JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-10-13

2017-10-13

Šiandien investuotojų dėmesį patrauks JAV infliacijos ir mažmenininkų pardavimų duomenys, kadangi jie daro nemažą įtaką FED sprendimams. Finansų bendrovės toliau skelbs rezultatus.

Vakar JAV akcijos šiek tiek pigo, nors paskelbti J.P. Morgan ir Citigroup ketvirtiniai pelnai ir pranoko lūkesčius. Kadangi jų akcijos jau šiemet yra gerokai palypėjusios, tikriausiai dalis investuotojų nutarė išnaudoti palankią progą parduoti akcijas. Vakar skelbti ekonomikos rodikliai irgi nieko bloga nežadėjo: bedarbių paraiškų per praėjusią savaitę sulaukta 243 000 (prognozuota apie 250 000), o rugsėjo mėn. gamintojų kainų indeksas atitiko 0,4% prognozę. Vienas pagrindinių pretendentų į J. Yellen prezidento postą JAV centriniame banke (FED) dabartinis FED valdybos narys Jerome‘as Powellas vakar savo kalboje pareiškė, jog besivystančios rinkos turėtų būti pajėgios atlaikyti FED monetarinės politikos griežtinimą, kuris tikriausiai stiprins dolerį.

Azijoje akcijos švelniai kilo, o Japonijos Nikkei 225 indeksas toliau nepaliauja stebinęs – peržengė 21 000 punktų ribą pirmąsyk nuo 1996 metų. Investuotojai sekė ir Kinijos statistikos rodiklius. Tiesioginės užsienio investicijos Kinijoje rugsėjį šoktelėjo per metus 17% iki 70,63 mlrd. juanių (apie 10,71 mlrd. USD). Tiesa, svarbu pastebėti, kad per sausį-rugsėjį augimas, palyginti su atitinkamu periodu prieš metus, sudaro tik 1,6%. Savo ruožtu prekybos perteklius rugsėjį per metus traukėsi gana įspūdingai iki 193 mlrd. juanių (apie 29,3 mlrd. USD) nuo 286,49 mlrd. juanių. Nors eksporto apimtys ir augo 9% per šį laikotarpį, tačiau importas šuoliavo beveik 20%.

Europoje akcijos kyla. Kaip praneša Bloomberg, iš patikimų šaltinių sužinota, jog ECB svarsto mažinti dabartinę 60 mlrd. eurų obligacijų supirkimo per mėnesį programą iki 30 mlrd. eurų. Kol kas politikos formuotojai nesutaria, ar reiktų aiškiai nurodyti, kada ketinama baigti supirkimo programą, tačiau panašu, jog kompromisas galėtų būti supirkimas iki rugsėjo ir pratęsimas programos, jei būtų reikalinga.

Naftos kaina šiandien šuoliuoja į viršų dėl kelių priežasčių. Pirmiausia buvo pranešta, jog ūgtelėjo Kinijos naftos importo apimtys. Be to, šiandien D. Trumpas turėtų savo kalboje pasisakyti, ar patvirtina Irano susitarimą, pagal kurį Iranas nebesodrina urano, o JAV mainais nebetaiko ekonominių sankcijų. Nuogąstaujama, kad D. Trumpas pasakys, jog Iranas nesilaikė tinkamai susitarimo, vėl bus įvestos sankcijos, o dėl to Irano naftos pasiūla sumažėtų. Dar galima pridurti, jog toliau auga įtampa Irake, kur vietos kurdai referendume pasisakė už nepriklausomybę. Naftos atsitiesimas po truputį prasidėjo jau nuo vakar, kuomet buvo paskelbtos JAV praėjusios savaitės naftos atsargos. Jos smuko 2,8 mln. barelio, nors, pavyzdžiui, visų sekama ir dieną prieš tai pasirodanti API agentūros prognozė rodė 3,1 mln. barelio ūgtelėjimą. Tikėtina, kad prognozes labai apsunkino prieš savaitę siautęs uraganas Nate.

Šiandien investuotojai akylai stebės JAV vartotojų kainų indeksą ir mažmenininkų pardavimus. Kompanijų naujienų fronte galima paminėti, kad šiandien pasiekimais dalinasi Bank of America bei Wells Fargo. Kitą savaitę įmonių rezultatų skelbimas tęsis toliau. Pirmadienį turėsime progą įvertinti Niujorko gamybos sektoriaus indeksą, o antradienį – JK infliacijos duomenis ir Vokietijos ZEW rengiamą ekonomikos pasitikėjimo indeksą. Trečiadienį rinką pasieks JAV NT rinkos rodikliai, naftos atsargos ir kelių FED narių kalbos. Ketvirtadienį galima išskirti JK mažmenininkų pardavimus, o penktadienį pasirodys JAV bedarbių paraiškos, Filadelfijos gamybos indeksas ir išgirsime J. Yellen kalbą.

Jums taip pat gali būti įdomu