JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-10-11

2017-10-11

Šiandien rinkos kryptį greičiausiai nulems du pagrindiniai faktoriai: FED susitikimo protokolas ir prasidedantis ketvirtinių rezultatų maratonas.

Antradienį JAV akcijos kilo į viršų, o Dow Jones indeksas netgi sugebėjo šturmuoti dar vieną naują rekordą. Investuotojai jau lūkuriavo prasidedančio įmonių rezultatų skelbimo, tad iš anksto bandė nuspėti jų kryptį. Dienos pažiba tapo Wal-Mart Stores akcijos, kurios šoktelėjo virš 4% ir paskui save tempė aukštyn kitas vartojimo sektoriaus bendroves. Wal-Mart rengė susitikimą su investuotojais, kuriame atskleidė savo strateginius planus, o pastarieji rinkai labai patiko. Pirmiausia įmonė daugiau dėmesio skirs esamoms JAV parduotuvėms ir praktiškai neatidarinės naujų. Be to, fizinių parduotuvių plėtrą daugiausia vykdys Meksikoje ir Kinijoje. Ir galiausiai bene svarbiausias akcentas tas, jog bus susikoncentruota ties e-parduotuvėmis, kurios turėtų padidinti pajamas. Taip pat reiktų nepamiršti ir pažadėtos 20 mlrd. USD vertės savų akcijų supirkimo programos. Nors nedaug, bet šiek tiek nervingumo investuotojams kėlė pranešimas, jog Š. Korėjos programišiai praėjusiais metais įsilaužė į P. Korėjos gynybos sistemą ir pavogė JAV ir P. Korėjos parengtą planą, kaip reiktų nuversti Pchenjano valdžią, jei prasidėtų karas. Dokumentas vadinasi „Operacijų planas 5015“ ir buvo parengtas 2015 metais. Visgi JAV pareiškė, kad žino apie šį faktą, o tokie planai yra bet kuriuo atveju nuolat atnaujinami, todėl pernelyg nerimauti nereiktų.

Kalbant apie laukiančius JAV įmonių ketvirtinius rezultatus, galima išskirti keletą svarbių akcentų. Pirma, kaip praneša MarketWatch pagal FactSet duomenis, vidutiniškai prognozuojamas 2,8% metinis S&P 500 indekso kompanijų pelnų augimas. Antra, tarp sektorių turėtų geriausiai sektis energetikams (laukiama +110% augimo) dėl žemos palyginamosios bazės efekto, nes praeitąmet fiksuotas stiprus kritimas. Prasčiausiai turėtų pasirodyti finansų sektorius (laukiama bemaž 8% kritimo), o tą daugiausiai lemtų draudimo bendrovės dėl siautusių uraganų JAV. Trečias įdomus pastebėjimas – iš įmonių, kurios mažiau nei 50% pajamų gauna JAV, tikimasi beveik 8% pelnų augimo, o kurios gauna daugiau nei 50% pajamų JAV, tikimasi nedidelio, bet pelnų susitraukimo (-0,1%).

Šiandien Azijoje akcijos vienos krypties neįgavo, tačiau visi kalbėjo apie Japonijos akcijas, kur Nikkei 225 indeksas pažymėjo aukščiausią tašką per du dešimtmečius, o per 5 paskutines savaites apskritai yra pakilęs net 8%. Prie pastarojo meto teigiamų rezultatų galima paminėti stiprius vietos įmonių rezultatus, po truputį atsigaunančią ekonomiką ir netgi gerėjančią akcininkų aplinką (pvz., daugiau nepriklausomų narių įmonių valdybose, daugiau savų akcijų supirkimų). Taip pat reiktų pažymėti, kad šalies premjeras Shinzo Abe sušaukė išankstinius parlamento rinkimus, kurie vyks spalio 22 d. Tikimasi, kad populiarusis premjeras taip tik dar labiau sustiprins savo įtaką – šiuo metu jo liberalų demokratų partija seime sudaro valdančiąją koaliciją su centro dešiniaisiais.

Europoje akcijos kol kas irgi atsargiai žvalgosi į visas puses, tačiau apskritai juntamas palengvėjimas dėl Ispanijos, kur Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemontas dar vakar pareiškė, kad nepriklausomybės nesieks tučtuojau, o stengsis vesti dialogą su Ispanijos vyriausybe.

Šiandien bus paviešintas paskutinio FED susitikimo protokolas ir pagaliau prasidės ketvirtinių rezultatų maratonas JAV (žiūr. lentelę). Ketvirtadienį taip pat sulauksime centrinių bankų narių kalbų, JAV gamintojų kainų indekso, bedarbių paraiškų ir naftos atsargų. Galiausiai paskutinę darbo dieną investuotojai akylai stebės JAV vartotojų kainų indeksą ir mažmenininkų pardavimus. Tarp kompanijų naujienų galima paminėti, kad ketvirtadienį pasiekimais dalinsis J.P. Morgan Chase ir Citigroup, o penktadienį – Bank of America bei Wells Fargo.

Jums taip pat gali būti įdomu