JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-10-10

2017-10-10

Investuotojai jau laukia netrukus prasidėsiančio kompanijų ketvirtinių rezultatų sezono. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai švelniai kyla.

Savaitę JAV akcijos pradėjo nuosmukiu – nors ir nedidelį, tačiau kritimą fiksavo visi trys pagrindiniai indeksai. Prekyba buvo kiek vangesnė, nes dėl švęstos Kolumbo dienos nevyko obligacijų prekybą, o tai automatiškai šiek tiek sumažino ir rinkos dalyvių skaičių akcijų rinkoje. General Electric akcijos smigo dar apie 4% ir šiemet jau yra nusiritusios apie 25%. Niekaip nesugebančiam atsigauti konglomeratui pirmadienį teko patirti pasiūlos spaudimą, nes dar penktadienį buvo paskelbta, jog keičiasi nemažai svarbių įmonės vadovybės asmenų. Pirmadienį papildomai pranešta, kad į valdybą buvo paskirtas ir Edas Gardenas, kuris yra vyriausias investicijų valdytojas vieno aktyvisto investuotojo bendrovėje (alternatyvaus investavimo fondų valdytoja Trian Fund Management). Šiuos veiksmus stipriai sukritikavo žinomas J.P. Morgan analitikas. American International Group (AIG) paskelbė savo prognozes, kiek bus patirta ikimokestinių išmokų dėl katastrofų (jau po persidraudimo veiklos) – trečiąjį ketvirtį šis skaičius turėtų siekti 2,9-3,1 mlrd. USD. Iš jų dėl uragano Harvey 1,1-1,2 mlrd. USD, dėl uragano Irma 1-1,1 mlrd. USD ir dėl uragano Maria 0,6-0,7 mlrd. USD. Įdomu pastebėti, kad apskritai kompanijai prognozuojamas pelningas ketvirtis, lapkričio 2d. rezultatus skelbiančiai įmonei FactSet apklausti analitikai prognozuoja 0,22 USD akcijai pelną.

Azijoje akcijos brango, o į viršų jas kėlė P. Korėjos akcijos, pagrindiniam indeksui Kospi šoktelėjus netoli 2%. Taip indeksas kompensuoja praleistą pastarojo meto pakilimą, kadangi P. Korėjos birža buvo uždarytą visą praeitą savaitę ir dar pirmadienį. Vėl šiek tiek suaktyvėjo nerimas dėl Š. Korėjos: vakar JAV gynybos ministras Jimas Mattisas šalies armijos atstovams pareiškė, kad jie turėtų būti pasiruošę, jei diplomatinės priemonės ir ekonominės sankcijos nepadės pažaboti Š. Korėjos branduolinės programos.

Europoje akcijos neranda daug priežasčių brangti, o pagrindinė tema regione išlieka politika. Daugiausia dėmesio sulaukia Katalonijos ketinimai skelbti nepriklausomybę nuo Ispanijos. Šiandien nemažai valstybių skelbė savo rugpjūčio mėn. pramonės produkcijos apimtis, apibendrintai galima teigti, kad Prancūzijos duomenys nuvylė, nes vietoje augimo pamatėme nuosmukį, Italija nudžiugino augimu, kuomet tikėtasi stagnacijos, o JK atitiko lūkesčius ir nuosaikiai pakilo. Taip pat pasirodė ir Vokietijos eksporto duomenys – rugpjūtį eksportuota buvo 3,1% daugiau nei liepą ir 7,2% daugiau nei 2016 m. rugpjūtį. Toks augimas simbolizuoja tvirtą ekonomikos atsigavimą, o prie šios statistikos bene daugiausiai prisidėjo euro zonos paklausa. JK konkurencijos taryba ėmėsi tyrimo, ar dar praeitąmet paskelbtas milijardieriaus Ruperto Murdocho valdomos 21st Century Fox siekis nupirkti likusias 61% Sky akcijų, kurių ji dar nevaldo, už 11,7 mlrd. svarų nepadarytų žalos JK žiniasklaidos rinkai.

Šiandien naftos kaina tęsia vakar pradėtą nuosaikų brangimą ir jau perlipo 50 USD už barelį. Prie to bene daugiausiai prisidėjo OPEC generalinio sekretoriaus Mohammado Barkindo pareiškimas, jog karteliui ir jo partneriams gali tekti imtis papildomų priemonių 2018 m., kad būtų subalansuota naftos rinka. Svarbu pabrėžti, kad minėdamas „partnerius“ jis kreipėsi ir į JAV skalūnų naftos išgavėjus, ragino juos vienytis ir siekti subalansuoti rinką, nes jie visi esą priklauso tai pačiai pramonės šakai.

Šiandien klausysimės keleto FED narių kalbų. Trečiadienį bus paviešintas paskutinio FED susitikimo protokolas ir pagaliau prasidės ketvirtinių rezultatų maratonas JAV. Jau trečiadienį savo pasiekimais dalinsis BlackRock ir Delta Air Lines, ketvirtadienį seks J.P. Morgan Chase ir Citigroup rezultatai, o penktadienį – Bank of America bei Wells Fargo. Ketvirtadienį taip pat sulauksime centrinių bankų narių kalbų, JAV gamintojų kainų indekso, bedarbių paraiškų ir naftos atsargų. Galiausiai paskutinę darbo dieną investuotojai akylai stebės JAV vartotojų kainų indeksą ir mažmenininkų pardavimus.

Jums taip pat gali būti įdomu