JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-10-05

2017-10-05

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai yra mažai pakitę, investuotojams laukiant FED narių kalbų bei keletos statistikos rodiklių.

JAV akcijos trečiadienį kilo nedaug, tačiau to pakako, kad pagrindiniai indeksai toliau fiksuotų naujus rekordus. Vakar geriausiai pasirodė komunalinių paslaugų ir NT sektoriaus akcijos, o prasčiau sekėsi finansų ir technologijų sektoriaus atstovams. ADP agentūra pateikė prognozę, kiek rugsėjį JAV sukurta darbo vietų privačiame sektoriuje – anot jos, pridėta 135 000 naujų vietų, kai laukta 131 000. Visgi apskritai tai būtų vangesnė darbo rinka nei ankstesniais mėnesiais, o tam įtakos turėjo padaryti rugsėjį siautę uraganai. Oficiali sukurtų darbo vietų statistika (neįtraukiant žemės ūkio) pasirodys ryt ir yra akylai sekama rinkos dalyvių. Vakar dar buvo paskelbtas ir ISM ne gamybos sektoriaus indeksas, kuris pranoko 53,3 punktų prognozę, užsiropštė net iki 59,8 punktų ir tai buvo aukščiausia reikšmė nuo 2005 m. vidurio. Daugelis analitikų komentuoja, kad vienu favoritų tapti naujuoju FED vadovu yra dabartinis FED valdančiosios tarybos narys Jerome‘as Powellas, kuris kaip tik šiandien sakys kalbą. Jis daugiau ar mažiau laikosi panašių pozicijų kaip ir J. Yellen, o daugeliui rinkos dalyvių politikos tęstinumas atrodytų patrauklus.

Azijoje didesnė dalis rinkų kilo, tačiau Japonijos akcijoms sunkiai sekėsi irtis pirmyn. Vietos akcijoms kristi neleido silpnėjusi jena, kas palankiai veikė eksportuotojų akcijas (Sharp, Nintendo, Toyota Motor). Kaip jau minėta anksčiau, aktyvumas Azijoje menkas, nes šią savaitę uždarytos Kinijos ir P. Korėjos biržos, šiandien taip pat nedirbo ir Honkongo birža.

Europoje akcijos neranda vienos krypties, juntamas neapibrėžtumas dėl Katalonijos siekio atsiskirti nuo Ispanijos. Tiesa, Ispanijos ekonomikos ministras Luisas De Guindosas Bloomberg interviu metu pareiškė, jog Katalonijai nebus suteikta nepriklausomybė. Jungtinėje Karalystėje akcijos bando švelniai stiebtis į viršų, kadangi brangstant žaliavoms į viršų šuoliuoja ir kasybos kompanijų akcijos (Glencore, Anglo American, Rio Tinto).

Šiandien naftos kaina nuosaikiai kyla. Vakar buvo paskelbtas oficialus JAV įmonėse laikomų naftos atsargų pokytis per praėjusią savaitę. Gana netikėtai atsargos traukėsi 6 mln. barelių, nors pradžioje nemažai analitikų laukė iki 1 mln. barelių susitraukimo. Antradienio privačios agentūros (API) prognozė buvo kiek tikslesnė (-4,1 mln. barelių), tačiau irgi nepakankamai. Tas pats oficialus raportas parodė, kad JAV naftos gamyba praėjusią savaitė pasiekė 9,56 mln. barelių per dieną, t.y. daugiausiai nuo 2015 m. liepos. Saudo Arabijos energetikos ministras Khalidas Al-Falihas pareiškė, jog jo šalies ir Rusijos bendradarbiavimas įpūtė vėl gyvybės OPEC ir kad dabar galima kur kas optimistiškiau žvelgti į žaliavos perspektyvas. Savo ruožtu V. Putinas vakar pasisakė, kad Rusija gali pratęsti susitarimą riboti naftos išgavimą iki 2018 m. pabaigos, tačiau šį sprendimą priims kiek vėliau, t.y. arčiau kovo mėn., kuomet baigiasi susitarimo terminas.

Šiandien sulauksime keletos ekonomikos rodiklių (žiūr. lentelę), tačiau svarbesni duomenys bus paskelbti ryt, kai vertinsime JAV darbo rinkos duomenis: sukurtas naujas darbo vietas, darbo užmokesčio kaitą ir nedarbo lygį.

Jums taip pat gali būti įdomu