JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-10-03

2017-10-03

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai nuosaikiai kyla. Šiandien ekonomikos rodiklių numatoma nedaug.

Nepaisant šaudynių Las Vegase JAV akcijos pirmadienį žygiavo pirmyn ir net keturi pagrindiniai indeksai (S&P 500, Dow Jones, Nasdaq bei mažos kapitalizacijos įmonių Russell) sugebėjo šturmuoti naujus rekordus. Prie šuolio prisidėjo sveikatos priežiūros ir finansų sektoriai, taip pat išsiskyrė ginklų sektoriaus atstovai (American Outdoor Brands, Sturm, Ruger & Co., Vista Outdoor). Nors daugelis vėl prabilo apie draudimus ginklams, tačiau bent trumpuoju laikotarpiu, panašu, tai gali pakylėti tokių kompanijų pardavimus. Teigiamas investuotojų nuotaikas taip pat kurstė ir puikūs JAV ekonomikos duomenys: ISM gamybos sektoriaus indeksas rugsėjį ūgtelėjo iki 60,8 punktų, t.y. aukščiausio taško nuo 2004 metų. Analitikai laukė nedidelio kritimo nuo 58,8 iki 57,9 punktų. Vakar FED Mineapolio banko prezidentas Neelas Kashari pareiškė, kad FED neturėtų kelti palūkanų, kol infliacija nepasiekė tikslinės 2% ribos. Panašiai taip pasisakė ir FED Dalaso banko prezidentas Robas Kaplanas – anot jo, FED reiktų kantriai palaukti, kol infliacija pakils ir pateisins palūkanų kilstelėjimą. Abu jie iš esmės prieštarauja FED vadovės J. Yellen pozicijai gruodį kilstelti palūkanų normą. Skirtumas tik tas, kad Neelas Kashari neturi balsavimo teisės, o Kaplanas – turi.

Azijoje akcijos šiandien irgi brango – išsiskyrė Japonijos ir Honkongo akcijos. Beje, Hang Seng indeksas palypėjo virš 2%, kadangi pirmadienį birža nedirbo ir buvo praleistas kilimas. Tuo tarpu Kinijos ir P. Korėjos biržos išliks uždarytos dėl išeiginių visą šią savaitę. Australijos centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, paliko bazinę palūkanų normą ties rekordinėmis žemumomis (1,5%). Kol kas palūkanų kelti neleidžia aukštas gyventojų įsiskolinimo lygis ir neaugantys atlyginimai. Tiesa, centrinio banko vadovas savo komentare pastebėjo, kad darbo rinka atsigauna ir po kurio laiko turėtume išvysti atlyginimų kilimą.

Europoje šiandien optimizmo jau kiek mažiau. Aktyvumas taip pat sumenkęs, kadangi dėl išeiginių nedirba Vokietijos biržos – minima Vokietijos suvienijimo diena. Investuotojų nuotaikos gerokai subjuro paskelbus JK statybų sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksą – rugsėjį jis krito iki 48,1 punkto ir paniro žemiau 50 punktų riba, kuri skiria plėtrą nuo susitraukimo. Rugpjūtį buvo fiksuotas 51,1 punkto atžyma ir buvo viltasi, jog panašiame lygyje bus išsilaikyta. Po savaitgalio balsavimo Ispanijoje dėl Katalonijos nepriklausomybės euras pigo, tačiau šiandien kiek pristabdė kritimą dolerio atžvilgiu

Šiandien ekonomikos rodiklių frontas skurdokas. Tiesa, 15:30 val. Lietuvos laiku kalbą sakys FED narys Jerome‘as Powellas. Trečiadienį JAV ADP agentūra paskelbs savo prognozę, kiek buvo sukurta naujų darbo vietų, sužinosime JAV naftos atsargas ir kalbas sakys ECB ir FED vadovai. Ketvirtadienį bus praneštas JAV prekybos balansas ir, kaip visuomet, bedarbių paraiškų skaičius. Galiausiai savaitės pabaigoje vertinsime svarbius JAV darbo rinkos duomenis.

Jums taip pat gali būti įdomu