JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-10-02

2017-10-02

JAV akcijų ateities sandoriai švelniai stiebiasi nepaisant išpuolio Las Vegase. Naftos kaina smunka daugiau nei 2%, būgštaujant, kad OPEC narės nesilaiko įsipareigojimo.

Penktadienį JAV akcijos šoktelėjo, o S&P 500, Nasdaq ir Russell 2000 indeksai sugebėjo pažymėti naujus rekordus. Rugpjūtį JAV vartotojų išlaidos išaugo 0,1% ir atitiko rinkos lūkesčius, o vartotojų pajamos ūgtelėjo 0,2%, kuomet prognozuota 0,1%. Tiesa, paskelbtas infliacijos rodiklis (asmeninio vartojimo išlaidų kainų indeksas, išskyrus maistą ir energetiką) siekė 0,1%, nors laukta 0,2%. Visgi savo kalboje FED Filadelfijos banko prezidentas Patrikas Harkeris pareiškė, jog tikisi, kad FED gruodį kilstels palūkanas. Čia galima dar pridurti, jog D. Trumpas pareiškė, kad į interviu buvo pasikvietęs keturis potencialius kandidatus į FED vadovo postą, kadangi J. Yellen kadencija baigiasi vasarį. Tarp kandidatų yra dabartinis FED narys Jay‘us Powellas ir ankstesnis narys Kevinas Warshas. Beje, analitikai būtent apie pastarąjį atsiliepia kaip apie asmenį, daug labiau nusiteikusį kelti palūkanas negu Yellen ar kuris kitas kandidatas. Bendrovių naujienų fronte galima paminėti Zogenix akcijas, kurios šovė į viršų virš 170%, įmonei paskelbus apie sėkmingus bandymus, kuriant vaistą nuo retos epilepsijos formos. Savo ruožtu Micron Technology akcijos brango virš 3% iki 39,33 USD, kuomet Nomura analitikai pakėlė tikslinę akcijų kainą iki 45 USD.

Azijoje didesnė dalis akcijų pirmą spalio prekybos sesiją kilo į viršų, tačiau aktyvumas buvo menkas, nes Kinijos ir P. Korėjos biržos dėl išeiginių nedirbs visą savaitę, o šiandien taip pat prekyba nevyko ir Honkonge bei Indijoje. Japonijos akcijas aukštyn kėlė pasirodęs antro ketvirčio Tankan gamybos sektoriaus indeksas. Šis Japonijos centrinio banko rengiamas indeksas nuo 17 pakilo iki 22 punktų, kuomet laukta tik 18 punktų. Tai rodo, kad verslo pasitikėjimas šalies ekonomika pakilo į 10 metų aukštumas. Tiesa, Tankan ne gamybos sektoriaus indeksas išliko ties 23 punktais – panašaus lygio ir buvo tikėtasi.

Net ir po politinių neramumų Europoje, kuomet savaitgalį vyko Katalonijos referendumas, Europos akcijos sugeba brangti. Jungtinės Karalystės akcijos stiebiasi į viršų, o prie to prisideda laisvalaikio ir kelionių kompanijos. Brangsta easyJet  ir Ryanair akcijos, kadangi jų konkurentė Monarch Airlines paskelbė stabdanti veiklą ir negalėsianti vykdyti skrydžių. Tiesa, investuotojus kiek nuvylė JK rugsėjo mėn. gamybos sektoriaus indeksas, kritęs nuo 56,7 iki 55,9 punktų, kai tikėtasi tik švelnaus nusileidimo iki 56,3 punktų.

Šiandien naftos kaina krenta, tačiau penktadienį kilo ir ketvirtį pabaigė teigiamoje teritorijoje. Prie pastarojo šuolio nemažai prisidėjo nerimas, kad Turkija sutrikdys naftos tiekimą iš Irako kurdų regiono, kadangi kurdai surengė referendumą dėl nepriklausomybės. Kasdien per Turkijos naftotiekį prateka apie 500 000 barelių šios žaliavos, o ir pats Irakas paragino kitas valstybes nepirkti kurdų naftos bei liepė atiduoti oro uostų kontrolę Bagdadui. Penktadienį Baker Huges paskelbė savo ataskaitą, kurioje matyti, kad JAV aktyvių naftos platformų skaičius per savaitę padidėjo 6 iki 750 platformų. Visgi šiandien matome kitą vaizdą – kainos korekciją išprovokavo Reuters apklausa, kuri parodė, jog rugsėjį OPEC išgavimo apimtys augo 50 000 bareliais per dieną, o apskritai plano riboti žaliavos išgavimą laikymosi norma nukrito iki 86%.

Šiandien ekonomikos rodiklių fronte – JAV gamybos sektoriaus indeksas. Trečiadienį JAV ADP agentūra paskelbs savo prognozę, kiek buvo sukurta naujų darbo vietų, taip pat investuotojus pasieks ISM ne gamybos sektoriaus indeksas ir JAV naftos atsargos. Ketvirtadienį bus praneštas JAV prekybos balansas ir, kaip visuomet, bedarbių paraiškų skaičius. Galiausiai savaitės pabaigoje vertinsime svarbius JAV darbo rinkos duomenis.

Jums taip pat gali būti įdomu