JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-09-27

2017-09-27

Investuotojai vis dar vertina vakarykštę FED vadovės kalbą, o JAV akcijų indeksų ateities sandoriai nuosaikiai kyla.

JAV akcijos antradienio sesiją baigė mažai pakitusios, o pagrindiniai indeksai žvelgė skirtingomis kryptimis. Didžiausia naujiena vakar tapo FED vadovės J. Yellen kalba, kurioje ji teigė, kad yra pavojinga palūkanas kelti per lėtai, nes darbo rinka gali kaisti ir kartu pernelyg pakylėti infliaciją. Rinka iškart šią žinutę perskaitė kaip užuominą, jog gruodį bazinė palūkanų norma bus keliama. Sprendžiant iš FED palūkanų normų ateities sandorių, šiuo metu investuotojai mano, jog yra virš 70% tikimybė, kad palūkanos bus pakeltos gruodį. Vakar paskelbtas Conference Board rengiamas JAV vartotojų pasitikėjimo šalies ekonomika indeksas rugsėjį leidosi nuo 120,4 iki 119,8 punkto – prie to iš dalies prisidėjo ir siautę uraganai Harvis bei Irma. Prezidentas D. Trumpas toliau tęsė žodžių karą su Pchenjanu, vakar teigdamas, jog JAV yra „visiškai pasirengusi“ imtis karinių veiksmų prieš Š. Korėją. Beje, jau netrukus D. Trumpas vyks į Indianą, kur jis pateiks detalų planą dėl mokesčių reformos – daugiausia dėmesio bus skiriama įmonių pelno mokesčio apkarpymui.

Azijoje biržos šiandien judėjo skirtingomis kryptimis. Galima išskirti Japonijos akcijas, kur buvo akcijos pigo, nepaisant silpnėjusios jenos, kas įprastai prisideda prie brangimo. Akcijų korekciją nemaža dalimi lėmė daugelio Japonijos įmonių tarpinių dividendų mokėjimas, kadangi savaitgalį baigiasi pirmasis fiskalinių metų pusmetis. Šiandien pirkusieji akcijų jau nebepretenduoja į dividendus (angl. ex-dividend date).

Europoje akcijos žengia aukštyn, o bene labiausiai investuotojų aptarinėjama naujiena yra Alstom SA ir Siemens AG savų traukinių verslų sujungimas. Naujadaras ne tik padės išvengti kompanijoms tarpusavio konkurencijos, bet ir svarbiausia – leis konkuruoti su Kinijos bendrovėmis, kurias remia valstybė. Euras po FED vakarykščių naujienų silpnėja dolerio atžvilgiu, o tai palanku regiono eksportuotojams. Kaip pranešė Europos centrinis bankas, bankų skolinimas euro zonos įmonėms rugpjūtį pasiekė sparčiausią tempą per 8 metus, kas yra dar vienas indikatorius, jog regiono padėtis gerėja. Dalis investuotojų nerimauja dėl sekmadienį planuojamo katalonų referendumo dėl nepriklausomybės. Ispanijos vyriausybė laiko referendumą nelegaliu ir įsakė policijai sukliudyti žmonėms balsuoti.

Naftos kaina šiandien simboliškai kyla, o investuotojai, kiek atsigavę po Turkijos prezidento grasinimų blokuoti Irako naftą, dabar yra labiausiai susikoncentravę į JAV naftos atsargų pranešimą. Iki šiol analitikai vidutiniškai prognozavo, jog šiandien pasirodysianti oficiali statistika parodys bemaž 3 mln. barelių ūgtelėjimą per savaitę. Tačiau daug nervingumo įpūtė vakar privačios agentūros (American Petroleum Institute) paskelbta prognozė, jog atsargos visgi krito 0,76 mln. barelio.

Šiandien kalbas sakys keletas FED narių, taip pat išvysime JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus. Ketvirtadienį standartiškai įvertinsime, kiek per savaitę JAV užregistruota naujų bedarbių. Galiausiai penktadienį bus svarbu nepraleisti euro zonos ir JAV infliacijos duomenų bei JAV asmeninių išlaidų rodiklio.

Jums taip pat gali būti įdomu