JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-09-25

2017-09-25

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai yra mažai pakitę. Investuotojai vertina kiek netikėtus rinkimų Vokietijoje rezultatus.

JAV akcijos penktadienį sugebėjo atsitiesti pačioje sesijos pabaigoje, nors pradžioje šiek tiek pesimizmo dar buvo juntama dėl Š. Korėjos grasinimų išbandyti naujas raketas. Galima išskirti mažos kapitalizacijos įmonių Russell 2000 akcijų indeksą, kuris pažymėjo naujas rekordines aukštumas – 1 450,78 punkto. Tiesa, šiemet šis indeksas yra pakilęs apie 7% ir atsilieka nuo 12% siekiančio S&P 500 ūgtelėjimo. Penktadienį brangimu taip pat išsiskyrė sveikatos priežiūros sektoriaus akcijos, kadangi respublikonų senatorius Johnas McCainas pareiškė nepasirašysiantis naujausios sveikatos sistemos reformos, kuri pakeistų Baracko Obamos seniau įvestą programą „Affordable Care Act“.

Azijoje didesnė dalis akcijų krito, tačiau prieš bendrą kryptį į viršų judėjo Japonijos akcijos, kadangi toliau silpnėjo jena, o tai didina vietos eksportuotojų konkurencingumą. Rinkimuose Naujojoje Zelandijoje dabartinė valdančioji partija nesugebėjo laimėti absoliučios daugumos, tad dabar prasidės koalicijos formavimas. Didžiausieji Australijos bankai nutarė nebetaikyti mokesčių, vietos klientams išsiimant lėšas iš bankomatų. Daugelis analitikų teigia, jog taip bankai stengiasi pataisyti savo reputaciją, kadangi po buvusių skandalų politikai siekia griežtinti įstatymus bankiniam sektoriui. Pasigirsta netgi siūlymų skaidyti didžiausius bankus, kadangi per maža konkurencija rinkoje leidžia skolinimosi išlaidas jiems laikyti dirbtinai aukštai.

Europoje šįryt akcijų prekyba prasidėjo nuosmukiu, kadangi investuotojai vertino rinkimų Vokietijoje baigtį, tačiau jau dabar didžioji dalis indeksų ištirpdė nuostolius. Savaitgalį vykusius Parlamento rinkimus Angelos Merkel partija laimėjo, tačiau prarado daugiau vietų nei tikėtasi, o kraštutiniai dešinieji, kurie pasisako prieš imigraciją, laimėjo net 13% balsų. Tai rodo, kad Merkel ir toliau vadovaus ketvirtąją kadenciją, tačiau daug daugiau iššūkių laukia Vokietijos kelyje. Šiandien paskelbtas Vokietijos Ifo instituto verslo pasitikėjimo šalies ekonomika indeksas rugsėjį nukrito nuo 115,9 punktų iki 115,2 punktų, kuomet buvo tikimasi švelnaus pakilimo. Svarbu pastebėti, jog ši apklausa buvo rengta dar iki rinkimų.

Naftos kaina penktadienį palypėjo dar šiek tiek aukščiau ir šiandien bando toliau pratęsti pakilimą Penktadienį vykusio OPEC atitikties susitikimo metu, kaip ir buvo galima tikėtis, naujienų dėl naftos išgavimo ribojimo pratęsimo po 2018 m. kovo nepranešta, tačiau apskritai pasidžiaugta, kad ženkliai pagerėjo laikymasis susitarimo iš visų narių pusės. Oficialus kitas eilinis OPEC susitikimas vyks lapkričio 30 d., tuomet ir turėtų paaiškėti daugiau informacijos. Tiesa, lapkričio 29 d. įvyks ir dar vienas atitikties susitikimas. Tuo tarpu Baker Hughes penktadienį pranešė, kad aktyvių JAV naftos platformų skaičius per savaitę smuktelėjo 5 iki 744 platformų – tai buvo trečia kritimo savaitė iš eilės.

Šiandien kalbas sakys įvairūs centrinių bankų atstovai (žiūr. lentelę), antradienį mus pasieks duomenys apie JAV Conference Board rengiamą vartotojų pasitikėjimo indeksą ir naujų namų pardavimus. Savaitės viduryje bus paskelbti JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai ir naftos atsargos, o ketvirtadienį standartiškai įvertinsime, kiek per savaitę JAV užregistruota naujų bedarbių. Galiausiai penktadienį bus svarbu nepraleisti euro zonos ir JAV infliacijos duomenų bei JAV asmeninių išlaidų rodiklio.

Jums taip pat gali būti įdomu