JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-09-22

2017-09-22

D. Trumpui ir Š. Korėjos lyderiui persimetus grasinimais, investuotojai vėl  yra linkę būti atsargūs prieš savaitgalį. JAV akcijų ateities sandoriai švelniai krenta.

JAV akcijos ketvirtadienį koregavosi, o Dow Jones buvo priverstas leistis žemyn pirmąkart per 9 sesijas. Nors akcijos ir nekrito stipriai, tačiau smuktelėjo praktiškai visi sektoriai, o to nesugebėjo sustabdyti netgi gana stiprūs ekonomikos duomenys. Bedarbių paraiškų per savaitę buvo užfiksuota gerokai mažiau nei prognozuota ir apskritai buvo laukiama ūgtelėjimo, o pažymėtas susitraukimas. Filadelfijos FED gamybos sektoriaus indeksas taip pat pranoko lūkesčius. D. Trumpas savo ruožtu liepė finansų ministerijai bausti bet kokį užsienio banką, jeigu yra žinoma, kad jis vykdo specifines operacijas, susijusias su Š. Korėjos prekyba. Be to, jis pareiškė, kad Kinija įsakė savo bankams nutraukti verslo ryšius su Š. Korėjos organizacijomis. Visgi suirutė rinkose prasidėjo, kuomet į tai Š. Korėja reagavo naujais grasinimais – pareikšta, kad Ramiajame vandenyne bus išbandyta vandenilinė bomba.

Ši naujiena išsyk pradėjo tempti žemyn Azijos akcijas, nes investuotojai nebuvo linkę likti savaitgaliui su atviromis pozicijomis tokių grasinimų akivaizdoje. Prie Kinijos akcijų pigimo iš dalies prisidėjo ir S&P reitingų agentūros sprendimas sumažinti šalies skolos reitingą. Visgi, tikėtina, kad šis efektas bus trumpalaikis, nes tiek Moody‘s, tiek ir Fitch savų reitingų apkarpymus yra atlikę jau anksčiau ir dabar kredito rizika yra vertinama vienodai visų agentūrų.

Europoje akcijos iš pradžių smuko įkandin Azijos akcijų kursams dėl Š. Korėjos pareiškimų, tačiau dabar beveik visi indeksai jau sugebėjo iškopti į teigiamą teritoriją. Prie to nemažai prisidėjo pasirodę Prancūzijos, Vokietijos ir visos euro zonos išankstiniai rugsėjo mėn. paslaugų ir gamybos sektorių indeksai. Apibendrintai galima teigti, kad visi indeksai ne tik rodė tolimesnę plėtrą, bet ir pranoko prognozes, o tai indikuoja tolimesnį gana ryžtingą regiono atsigavimą. Šiandien investuotojai seks naujienas iš Italijos, kur Florencijoje kalbą apie Brexit sakys J.K. premjerė Theresa May. Bendrovių naujienų fronte galima išskirti bemaž 4% brangstančias Prancūzijos kosmetikos kompanijos L’Oreal akcijas, kadangi po įmonės paveldėtojos Liliane Bettencourt mirties išaugo tikimybė, jog bendrovę bus siekiama nupirkti.

Šiandien reikšmingesnių ekonomikos rodiklių nėra numatoma, tačiau šiandien vyksta OPEC susitikimas, kuriame investuotojai bandys išgirsti pasisakymus dėl tolimesnio naftos išgavimo ribojimo po 2018 m. kovo. Nors formaliai šis susitikimas yra skirtas patikrinti, kaip prie susitarimo prisijungusios valstybės laikosi savo įsipareigojimų, tačiau užkulisiuose visada galima išgirsti ir papildomos informacijos.

Kitos savaitės pradžioje išvysime Vokietijos Ifo verslo pasitikėjimo ekonomika indeksą, antradienį mus pasieks duomenys apie JAV Conference Board rengiamą vartotojų pasitikėjimo indeksą ir naujų namų pardavimus. Savaitės viduryje bus paskelbti JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai ir naftos atsargos, o ketvirtadienį standartiškai įvertinsime, kiek per savaitę JAV užregistruota naujų bedarbių. Galiausiai penktadienį bus svarbu nepraleisti euro zonos ir JAV infliacijos duomenų bei JAV asmeninių išlaidų rodiklio.

Jums taip pat gali būti įdomu