JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-09-19

2017-09-19

Šiandien prasideda itin laukiamas dviejų dienų FED susitikimas, kurio sprendimai paaiškės ryt. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai švelniai kyla.

Pirmadienį JAV akcijos pratęsė įspūdingą kilimo seriją, o Dow Jones indeksas fiksavo jau penktą rekordą paeiliui ir iš viso jau 40-ą rekordą šiemet. Daugiau bendrovių apimantys indeksai šoktelėjo taip pat, o prie to bene labiausiai prisidėjo finansų ir žaliavų sektoriai. Virš 2% brango Caterpillar, General Electric nuosavybės vertybiniai popieriai.

Azijoje šiandien tiek daug optimizmo nematėme, didesnė dalis rinkų koregavosi, tik Japonijos biržos, atsidariusios po pirmadienio išeiginės, sugebėjo palypėti aukštyn. Investuotojai dabar lūkuriuoja ketvirtadienio Japonijos centrinio banko susitikimo, kur bus sprendžiama dėl palūkanų normų. Nei iš Japonijos centrinio banko, nei iš ryt savo sprendimus pranešiančio FED nesitikima palūkanų lygio keitimo, tačiau daugelis mano, kad rytoj FED paskelbs detalesnius planus, kaip bus imamasi savo iki 4,5 trln. išsipūtusio balanso mažinimo.

Europos akcijos svyruoja tarp teigiamų ir neigiamų reikšmių. Ryškiau kritimu išsiskiria aludarės Heineken NV akcijos, kurios leidžiasi žemyn apie 4%, Meksikos Femsa paskelbus, jog pardavė turėtą apie 5% akcijų paketą Olandijos įmonėje. Šiandien investuotojus gerokai nudžiugino pasirodęs Vokietijos ZEW instituto indeksas, kuris atspindi investuotojų ir analitikų lūkesčius. Rugsėjį jis šoktelėjo nuo 10 iki 17 punktų, kai prognozės siekė tik 12,5 punkto.

WTI tipo naftos kaina įsitvirtina virš 50 USD už barelį ribos. Investuotojai seka, kaip 5 kategorijos uraganas Marija nusiaubė Dominikos salą Karibų jūroje. Anot AccuWeather, šį uraganų sezoną (iki lapkričio pabaigos) dar galime išvysti bent 4 audras, kurios bus pakankamai reikšmingos, kad joms būtų suteiktas vardas, o dvi iš jų gali sustiprėti iki uragano stiprumo.

Jums taip pat gali būti įdomu