JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-09-14

2017-09-14

Po vakarykščių naujų rekordų, šiandien JAV akcijų indeksų ateities sandoriai kiek atsikvepia. Investuotojai laukia JAV infliacijos duomenų.

Nors trečiadienį JAV akcijų indeksai pakilo ir labai nežymiai, tačiau to pakako, kad būtų pažymėti nauji viršūnių rekordai. Aktyvumas nebuvo didelis, nes investuotojams trūko aiškesnių ženklų dėl rinkos krypties, brango energetikos sektorius, krito sveikatos priežiūros ir NT sektoriai. Bene pagrindiniu akcentu vakar tapo paskelbtas JAV rugpjūčio mėn. gamintojų kainų indeksas, kuris per mėnesį pakilo 0,2%, kuomet analitikai tikėjosi 0,3%. Šiandien visi laukia kito svarbaus infliacijos rodiklio – vartotojų kainų indekso. Didesnė dalis ekonomistų prognozuoja 0,3% šuoliuką, tačiau dalis mano, kad dėl ūgtelėjusių degalų kainų ir padidėjusio ekonomikos aktyvumo uragano Harvio metu galime išvysti ir dar didesnį infliacijos įvertį. Be abejo, infliacijos duomenys yra itin svarbūs JAV centriniam bankui, tačiau tikėtina, jog jis taip pat atsižvelgs, kad rugpjūčio ir rugsėjo statistika dėl uraganų Harvio ir Irmos gali būti daug jautresnė ir pilnai neatspindėti tikrosios situacijos.

Azijoje akcijos šiandien daugiausia koregavosi. Nors pradžioje sesijos bandyta stiebtis aukštyn, tačiau pasirodę prasti Kinijos ekonomikos rodikliai vertė investuotojus sunerimti ir parduoti akcijas. Kinijos pramonės produkcijos apimtys, kurios dažnai atspindi ir Kinijos ekonomikos augimą, rugpjūtį per metus paaugo tik 6%, kuomet prieš metus dar buvo augta 6,4% tempu, o analitikai apskritai prognozavo tempo spartėjimą iki 6,6%. Taip pat ekonomistus nuvylė ir mažėjęs statybų sektoriaus aktyvumas.

Europoje akcijos irgi leidžiasi. Po silpnų Kinijos duomenų pinga kasybos bendrovių akcijos. Nei šiandien posėdžiavęs Šveicarijos, nei Anglijos centrinis bankas palūkanų normų nepakeitė. Šveicarijos centrinis bankas užsiminė jau kur kas švelnesniu tonu, kad frankas išlieka labai stiprus, tačiau panašu, kad paskutinio meto franko silpnėjimas dar nėra pakankamas centriniam bankui. Taip pat buvo įdomu stebėti, kaip sprendimus priėmė Anglijos centrinis bankas, kadangi šią savaitę pasirodžiusi JK rugpjūčio mėnesio infliacija siekė 2,9%, lyginant su 2016 m. rugpjūčiu. Centrinio banko tikslinė riba siekia 2%, o ir pats jo vadovas Markas Carney rugpjūtį pareiškė, kad palūkanos gali kilti sparčiau nei tikisi investuotojai, todėl būta šiek tiek lūkesčių, jog galbūt palūkanos ir gali būti pakeltos.

Vakar toliau kilusi naftos kaina, panašu, ir šiandien nėra linkusi apleisti šių pozicijų. Vakar investuotojus gana maloniai nustebino ne itin daug per praeitą savaitę padidėjusios JAV atsargos. Buvo fiksuotas 5,9 mln. barelių ūgtelėjimas, tačiau vienos privačios agentūros (American Petroleum Institute) prognozė siekė 6,2 mln. barelių, o kitos (S&P Global Platts) – net 10,1 mln. barelių.

Jums taip pat gali būti įdomu