JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-09-08

2017-09-08

Prieš savaitgalį nemažai investuotojų dėl geopolitinės rizikos nenori pasilikti atvirų pozicijų, tad didesnė dalis akcijų krenta.

Vakar JAV akcijos neparodė aiškesnės krypties, nors kiek didesnė dalis bendrovių koregavosi. Neigiamais pokyčiais labiausiai išsiskyrė finansų, telekomunikacijų akcijos. Daugelis atidžiai stebėjo naujo uragano Irma judėjimą, kadangi jis artėja Teksaso įlankos link, kur vos prieš dvi savaites apsilankė ir uraganas Harvis. AccuWeather duomenimis, uragano Harvis žala gali siekti apie 190 mlrd. USD. Vakarykštis Europos centrinio banko (ECB) susitikimas dar labiau susilpnino dolerį.

Azijoje akcijų prekyba taip pat vyko permainingai, tačiau nemaža dalis investuotojų nėra linkę pasilikti su atviromis pozicijomis per savaitgalį, kadangi baiminamasi, jog Š. Korėja šeštadienį per nacionalinę šventę gali išbandyti naują tarpkontinentinę balistinę raketą. Patikslinus Japonijos antrojo ketvirčio BVP duomenis paaiškėjo, jog ekonomika ūgtelėjo per ketvirtį ne 1%, o 0,6%, kas tokiai ekonomikai yra daug. Tą daugiausia lėmė mažesnės negu pradžioje skaičiuota verslo investicijos.

Europoje akcijos yra linkusios kristi. Vakar ECB, kaip ir tikėtasi, nekeitė bazinės palūkanų normos bei pažadėjo išlaikyti 60 mlrd. EUR obligacijų supirkimo programos apimtis bent iki šių metų pabaigos. Apie planus pradėti mažinti apimtis bus plačiau pakomentuota spalio susitikimo metu, tačiau buvo pabrėžta, jog jei ekonominė situacija reikalautų, ši programa galėtų būti padidinta. Bet kuriuo atveju pažymėta, kad šiuo metu ekonominė situacija regione gerėja, nors šiek tiek nerimo kelia stiprėjantis euras, kuris kenkia eksportuotojų konkurencingumui. Čia galima priminti, kad euras šiemet dolerio atžvilgiu yra sustiprėjęs apie 14%, nors ir išlieka žemiau istorinio vidurkio (apie 1,21 dolerį už eurą). Dėl stiprėjančio euro ECB sumažino savo infliacijos tikslus 2018 ir 2019 metams iki atitinkamai 1,2% (anksčiau 1,3%) ir 1,5% (anksčiau 1,6%).

Vakar naftos kaina leidosi ir šiandien išlaikoma panaši kryptis. Tą iš dalies lėmė paskelbtos JAV naftos atsargos, kurios per savaitę ūgtelėjo 4,6 mln. barelių – tai pirmas atsargų padidėjimas per 10 paskutinių savaičių. Dabar visų investuotojų dėmesys nukrypęs į uraganą Irma, kuris juda Floridos link. Pranešama, kad Floridoje jau ima trūkti degalų kai kuriose degalinėse, gyventojams baiminantis dėl stygiaus ateityje.

Iš svarbesnių įvykių kitą savaitę galima paminėti trečiadienį skelbiamą JAV gamintojų kainų indeksą, kuris indikuoja infliacijos bendrą kryptį, ir JAV naftos atsargas. Ketvirtadienį posėdžiaus ir sprendimus dėl monetarinės politikos pateiks Anglijos ir Šveicarijos bankai, o kartu sulauksime ir JAV vartotojų kainų indekso. Galiausiai penktadienį investuotojai pro akis nepraleis JAV mažmenininkų pardavimų.

Jums taip pat gali būti įdomu