JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-09-05

2017-09-05

Po ilgojo savaitgalio atsidarysiančios JAV akcijų biržos kol kas optimizmu nespinduliuoja – akcijų ateities sandoriai leidžiasi. Pasaulyje toliau juntama įtampa dėl Š. Korėjos.

Pirmadienį JAV akcijų biržos buvo uždarytos dėl išeiginių – paminėta Darbo dienos šventė. Taigi į savaitgalio Š. Korėjos branduolinio ginklo bandymą sureaguoti nespėta. Šiandien nemaža dalis investuotojų klausysis JAV centrinio banko (FED) atstovų kalbų, kuriose sieks išgirsti apie tolimesnes monetarinės politikos priemones. Tikslūs kalbų laikai – lentelėje apačioje.

Šiandien Azijoje dar vis buvo juntama įtampa dėl Š. Korėjos, investuotojai rinkose saugesnes investicijas (Japonijos jeną, auksą), kadangi nuogąstaujama, jog po išbandytos vandenilio bombos, kuri buvo stipriausia iš kada nors šios šalies išbandytų branduolinių ginklų, dabar netrukus bus siekiama išbandyti ir tarpkontinentinę balistinę raketą. Australijos centrinis bankas savo susitikimo metu paliko bazinę palūkanų normą nepakeistą ties rekordinėmis žemumomis (1,5%). Apie Australijos ekonomikos būklę mus pasiekia skirtingi pranešimai – užimtumas po truputį auga, bet darbo užmokestis nekyla. Analitikai nerimauja, jog neaugantys atlyginimai gali lemti vartojimo mažėjimą, o tai gali savo ruožtu – ekonomikos lėtėjimą. Investuotojai vėl stebėjo skirtingus duomenis iš Kinijos: nors anksčiau skelbta oficiali valdžios statistika rodė rugpjūčio mėn. paslaugų sektoriaus augimo lėtėjimą, tačiau privačių agentūrų duomenys indikavo spartesnę plėtrą. Caixin indeksas nuo liepą fiksuoto 51,5 punkto pakilo iki 52,7 punkto.

Europoje investuotojams taip pat sunkiai sekasi nustumti nerimą dėl Š. Korėjos į šalį. Ženkliau brangimu išsiskiria kasybos bendrovės, kadangi teigiamas minėtas Kinijos ekonomikos rodiklis leidžia tikėtis tolimesnės stiprios pramoninių ir tauriųjų metalų paklausos. Pasitikėjimo taip pat įpučia ir pasirodę privačios agentūros IHS Markit duomenys. Anot jų, euro zonos bendras ekonomikos aktyvumo pirkimo vadybininkų indeksas rugpjūtį išsilaikę ties 55,7 punkto, o antrojo ketvirčio BVP, prognozuojama, ūgtelėjo 0,6%, nors paslaugų sektorius ir augo lėtokai. Vėliau šią savaitę Europos fronte svarbiausias įvykis šią savaitę bus ECB susitikimas ketvirtadienį. Anot Bloomberg apklausos, laukiama, kad Mario Draghi išreikš susirūpinimą dėl stipraus euro, tačiau nepateiks detalesnės informacijos apie planus ateityje mažinti obligacijų supirkimo programą. Tas greičiausiai bus nukelta į spalį.

Vakar pradėjusi kilti naftos kaina šiandien tęsia pradėtą tendenciją toliau. Tą daugiausia lemia po truputį atsidarančios JAV naftos perdirbimo gamyklos, kurios buvo uždarytos siaučiant audrai Harvis. Baimintasi, jog joms nedirbant formuosis didelės naftos atsargos. Kaip pastebi Commerzbank analitikai, jei perdirbimo gamyklos atsidarinės sparčiau nei laukta, tuomet naftos kaina turėtų gauti teigiamą impulsą. Dalis investuotojų jau dairosi ir į naują Atlanto vandenyje siaučiančią audrą Irma, kuri gali pasiekti rytinę JAV pakrantę.

Jums taip pat gali būti įdomu