JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-09-01

2017-09-01

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai kyla, o investuotojai laukia JAV darbo rinkos duomenų, kurie labai svarbūs FED politikai.

Ketvirtadienį JAV akcijos sugebėjo pratęsti judėjimą aukštyn ir taip pabaigė jau penktą pakilimo mėnesį paeiliui. Toliau brangstant biotechnologijų kompanijų akcijoms Nasdaq indeksas šturmavo naujus rekordus. Prie teigiamų nuotaikų nemažai prisidėjo ir paskelbti ekonomikos rodikliai, kurie daugmaž atitiko analitikų lūkesčius ir rodė gerą ekonomikos būklę: bedarbių paraiškų lygis išliko neaukštas, vartotojų išlaidos, kurios sudaro pagrindinę ekonomikos dalį, toliau švelniai kilo, o vartotojų išlaidų kainų indeksas (infliacijos matas) liepą atitiko 0,1% prognozę.

Azijoje akcijos sugebėjo pakilti pirmąją rugsėjo dieną, tačiau pradinis šuolis prekybos pabaigoje kiek sumažėjo. Apyvartos buvo gerokai menkesnės, o tą iš dalies lėmė ir dėl išeiginių uždarytos Singapūro, Indonezijos, Malaizijos ir Filipinų biržos. Investuotojai džiaugėsi Kinijos Caixin gamybos sektoriaus indeksu – privačios agentūros rengiamas indeksas rugpjūtį pasiekė 51,6 ir rodė tolimesnę plėtrą, nors analitikai laukė švelnaus susitraukimo.

Europoje akcijos iš inercijos brangsta taip pat. Pasirodę patikslinti rugpjūčio mėn. Vokietijos, Prancūzijos ir visos euro zonos gamybos sektoriaus indeksai didelių pokyčių nuo preliminarių duomenų, skelbtų jau anksčiau, nerodė. Tuo tarpu naujai skelbti Ispanijos, Italijos ir JK rugpjūčio mėn. gamybos sektoriaus indeksai taip pat rodė tolimesnę plėtrą rugpjūtį, tačiau JK ir Italijos rodikliai pranoko lūkesčius, o Ispanijos kiek nepateisino.

Šiandien bene daugiausiai investuotojų dėmesio susilauks JAV darbo rinkos duomenys. Tiek sukurtos naujos darbo vietos, tiek ir darbo užmokesčio kaita yra labai svarbūs rodikliai, šalies centriniam bankui (FED) priimant monetarinės politikos sprendimus. Dabar rinka laukia, kad palūkanas FED kels gruodį, jei ekonominė situacija neblogės. Kitos savaitės pradžia, tikėtina, bus mažiau aktyvi, nes dėl išeiginių pirmadienį nedirbs JAV biržos. Trečiadienį bus paskelbtas JAV prekybos balansas ir ISM paslaugų sektoriaus indeksas. Tuo tarpu ketvirtadienį vyks bene svarbiausias savaitės įvykis – ECB sprendimas dėl palūkanų normos ir spaudos konferencija.

JAV energetikos sekretorius Rickas Perry vakar davė leidimą panaudoti šalies strateginius naftos rezervus, kadangi dėl audros Harvis ėmė trūkti degalų. Iš viso buvo skirta 1 mln. barelių žaliavinės naftos, tačiau daugelis analitikų teigia, jog tai tėra „lašas jūroje“ palyginti su trūkumu. Savo ruožtu vakar Reuters pranešė, jog OPEC išgavimas sumažėjo rugpjūtį 170 000 barelių per dieną. Iš dalies tą lėmė faktas, kad narės geriau laikėsi susitarimo riboti išgavimą, kita vertus, Libijos išgavimas mažėjo dėl atsinaujinusių neramumų šalyje.

Jums taip pat gali būti įdomu