JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-08-29

2017-08-29

Savaitės pradžią JAV akcijos pažymėjo nervingumu ir pirmadienio prekybos sesiją pagrindiniai indeksai baigė, žvelgdami skirtingomis kryptimis – Dow Jones indeksas krito, o S&P 500 ir Nasdaq švelniai pakilo. Investuotojai daugiausia dėmesio buvo sukoncentravę į JAV siaučiančią audrą Harvį, dėl kurios stipriai kenčia Teksaso įlankos pakrantė, o ypač Hiustonas. Potvyniai, energijos netekimas ir daug kitų nuostolių lydi šią audrą, todėl pirmadienį koregavosi ir daugelio draudimo įmonių akcijos. Benzino ateities sandoriai toliau brango, tačiau klausimas, kiek ši tendencija išsilaikys, nes nėra aišku, kiek ilgai pakrantėje esančios naftos perdirbimo gamyklos išliks uždarytos. Naftos kainai Harvis yra netgi labiau neigiamas veiksnys, kadangi vandenyje esančioms naftos išgavimo platformoms žalos padaryta mažai, todėl esant uždarytoms perdirbimo gamykloms, tikėtina, formuosis didesnės atsargos.

Kita didelė žinia pirmadienį buvo jau po JAV prekybos valandų fiksuotas Š. Korėjos naujos balistinės raketos paleidimas. Šįsyk į tai rinkos reaguoja jautriai, nes raketa praskriejo virš Japonijos, todėl JAV, Japonija ir Pietų Korėja jau paprašė Jungtinių Tautų Saugumo tarybos, kad įvyktų susitikimas, kurio metu būtų aptartas šis bandymas. Tai lėmė saugių instrumentų (jenos, aukso, JAV obligacijų) brangimą, Azijoje krito beveik visos akcijų rinkos iki 1% ribose.

Į Europą atvilnijo tos pačios neigiamos nuotaikos po Š. Korėjos raketų bandymų, tik investuotojai reaguoja dar jautriau ir pagrindiniai akcijų indeksai sminga 1-2%. Taip pat buvo paskelbta keletas makroekonomikos pranešimų, nors jie daug reakcijos nesulaukė ir buvo užgožti. JK būstų kainos rugpjūtį per mėnesį krito 0,1%, nors liepą fiksuotas nuosaikus kilimas. Prancūzijos vartotojų išlaidos liepą ūgtelėjo po birželio susitraukimo. Lyginant su birželiu išlaidos didėjo 0,7%, o su praėjusių metų liepa – šoktelėjo 2,1%, nors ekonomistai tikėjosi atitinkamai 0,4% ir 1% pakilimų. Vokietijos GfK skaičiuojamas vartotojų nuotaikų indeksas rugpjūtį pasiekė 10,9 punkto ir pranoko 10,8 punktų analitikų prognozę.

Jums taip pat gali būti įdomu