JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-08-28

2017-08-28

Penktadienį didesnė dalis JAV akcijų švelniai pasistiebė. Nors koregavosi technologijų sektorius, kuris timptelėjo žemyn šiek tiek Nasdaq indeksą, tačiau bendrai buvo juntamas pozityvas ir Dow Jones bei S&P 500 indeksai palypėjo į viršų. Investuotojų visą savaitę lauktos FED vadovės J. Yellen ir ECB vadovo M. Draghi kalbos kasmetinėje konferencijoje JAV (Jackson Hole) buvo tikras nusivylimas. Realiai nei vienas iš jų nepalietė būsimos monetarinės politikos temos, todėl nieko naujo nebuvo sužinota. J. Yellen kalbėjo daugiausia apie po krizės sustiprėjusį bankinės rinkos reguliavimą ir išaugusį rinkos saugumą, o M. Draghi sukritikavo augantį pasaulio valstybių protekcionizmą bei įspėjo, kad bandymai sušvelninti po krizės sustiprintą finansų rinkų priežiūrą gali pakenkti ekonomikos augimui. Jis taip pat išliko optimistiškai nusiteikęs Europos ekonomikos atsigavimo atžvilgiu, kas leido eurui stiprėti dolerio atžvilgiu.

Tropinė audra Harvey pasiekė per savaitgalį žemyninę JAV dalį ir nemaža dalis Hiustono buvo užtvindyta. Buvo uždaryti ir 2 uostai, kurie yra vieni didžiausių JAV (Hiustono ir Corpus Christi) ir kurie generuoja apie 15% visų JAV uostų krovos. Šiandien brangsta benzino ateities sandoriai, nes buvo uždaryta nemažai naftos perdirbimo gamyklų, esančių pakrantėje. Kaip sako analitikai, rimtesnis pavojus kiltų, jei šios perdirbimo gamyklos išliktų uždarytos daugiau nei 2 savaites. Naftos kaina kol kas rimčiau nereaguoja, kadangi žaliavos išgavimo platformoms, esančioms vandenyje, didesnės žalos nepadaryta. Galima teigti iš dalies netgi priešingai – naftos kainai neigiamą poveikį gali daryti besikaupiančios naftos atsargos, kadangi yra uždaryta nemažai perdirbimo gamyklų.

Azijoje akcijos šiandien neįgavo vieningos krypties, kadangi investuotojams stigo aiškumo po abstrakčių FED ir ECB vadovų kalbų. Jackson Hole konferencijoje Japonijos centrinio banko vadovas Haruhiko Kuroda pareiškė, kad pastarojo meto atsigaunantis šalies ekonomikos augimas nėra tvarus ir dar yra toli iki centrinio banko infliacijos tikslo pasiekimo, todėl skatinančioji monetarinė politika turės išlikti dar kurį laiką. Š. Korėja per savaitgalį iššovė keletą balistinių raketų, bet JAV komentaras išliko toks pat – bus siekiama eiti derybų keliu, neaštrinant branduolinio ginklo temos.

Europoje šiandien akcijos krenta, tačiau prekybos aktyvumą mažina dėl išeiginių uždaryta Londono birža. Prie akcijų korekcijos nemažai prisideda sustiprėjęs euras po minėtos konferencijos JAV, kur kalbas sakė FED ir ECB vadovai. Stipresnis euras kenkia regiono eksportuotojams.

Pirmadienis nebus gausus ekonomikos naujienų, bet antradienį sulauksime JAV Conference Board rengiamo pasitikėjimo ekonomika indekso. Savaitės viduryje bus paskelbtas Vokietijos preliminarus VKI, taip pat sužinosime, kiek darbo vietų sukūrė JAV darbdaviai, kokios buvo šalies naftos atsargos ir svarbiausia – koks buvo preliminarus 2 ketvirčio BVP. Ketvirtadienį, kaip įprasta, bus paskelbtos JAV bedarbių paraiškos, o kartu ir svarbūs infliacijos duomenys. Galiausiai savaitės pabaigoje visų investuotojų akys nukryps į JAV darbo rinkos rodiklius ir ISM gamybos sektoriaus indeksą.

Jums taip pat gali būti įdomu