JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-08-25

2017-08-25

JAV akcijos vakar sesiją baigė švelnia korekcija, nors prekybos pradžioje stiebėsi, kuomet Baltųjų rūmų atstovas Paul Ryan pareiškė, jog yra užtikrintas, kad mokesčių reformos paketą pavyks patvirtinti šiemet, o JAV skolos „lubos“ bus kilstelėtos. Visgi akcijų apyvartos buvo bene mažiausios šiemet, investuotojams stebint Jackson Hole konferenciją JAV. Vakar kalbėję 2 JAV centrinio banko (FED) atstovai išsakė kiek skirtingą nuomonę dėl požiūrio į infliaciją. FED Kanzaso banko vadovė Esthera George pareiškė, jog dar vienas palūkanų normos kėlimas yra tikėtinas šiemet, jei ekonominiai rodikliai išliks pozityvūs, tačiau FED Dalaso vadovas Robertas Kaplanas buvo įsitikinęs, jog reiktų pirmiausia palūkėti, kad infliacija dar šiek tiek ūgteltų.

Azijoje stebėjome akcijų brangimą, o prie to nemažai prisidėjo Japonijos nuosavybės vertybiniai popieriai. Pirmiausia silpnėjo jena, kuri skatino vietos eksportuotojų akcijų kilimą, be to, pasirodė liepos mėn. infliacijos duomenys, indikavę kainas per metus ūgtelėjus 0,5%. Tai atitiko analitikų lūkesčius ir buvo spartesnis tempas nei birželį registruotas 0,4% augimas. Taip pat pasirodė Singapūro liepos mėn. gamybos apimtys, kurių šuolis siekė net 21% per metus po ir taip gana įspūdingo 13% buvusio pakilimo birželį. Tiesa, reiktų pažymėti, kad šiuos skaičius daugiausia lėmė žemos palyginamosios bazės efektas, nes praėjusių metų liepą gamybos apimtys smuko 3,3%.

Europoje akcijos bando neatsilikti nuo Azijos ir stiebiasi aukštyn. Visgi pasirodęs Prancūzijos rugpjūčio mėn. vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas per mėnesį krito nuo 104 iki 103 punktų. Nors tai vis dar rodo pozityvų nusiteikimą ir panašaus rodiklio tikėjosi analitikai, visgi tai signalizuoja prastoką tendenciją, nes po  Emmanuelio Macrono pergalės prezidento rinkimuose birželį šis indeksas šoktelėjo 6 punktais iki 108 punktų ribos.

Šiandien visų dėmesio centre bus visą savaitę lauktas įvykis – kalbas Jackson Hole konferencijoje sakys J. Yellen ir M. Draghi. Nors bendrai nėra tikimasi, kad sulauksime ypatingų staigmenų, tačiau iš J. Yellen yra tikimasi išgirsti šiek tiek daugiau informacijos, t.y. užuominų, ar palūkanų norma bus keliama dar šiemet, be to, kada ir kaip ženkliai bus imta mažinti obligacijų portfelį. Šiuo metu laukiama, kad rugsėjo susitikimo metu FED jau paskelbs, kaip imsis iki 4,5 trln. USD vertės išsipūtusio balanso mažinimo. Tuo tarpu ECB vis dar kas mėnesį perka po 60 mlrd. EUR vertės obligacijų ir laukiama, kad kažkada 2018 m. nustos tą daręs. Visgi nemaža dalis analitikų mano, kad M. Draghi kalba bus tikras savaitės nusivylimas, nes nieko naujo nebus pasakyta. Taip iš dalies gali nutikti todėl, kad prieš keletą mėnesių rinka jau buvo neteisingai interpretavusi jo pasisakymus – buvo imta laukti, kada bus pranešta apie obligacijų supirkimo programos pabaigą. Dėl šios priežasties, net ir M. Draghi bandant atsiimti savo žodžius, stiprėjo euras, buvo išparduodamos obligacijos.

Uraganas Harvey toliau stiprėja Meksikos įlankoje ir kelia didelę grėsmę visai pakrantei – prognozuojama, kad potvynis užtvindys kelius, o dėl stipraus vėjo elektros neteks tūkstančiai gyventojų. Tai turėtų būti pirmas itin stiprus uraganas per 12 metų, kuris pasieks pakrantę. Ją jis turėtų pasiekti penktadienį vakare arba šeštadienį ryte. Nors Meksikos įlankos regione yra pagaminama apie 17% JAV naftos, tačiau kol kas naftos kaina nereaguoja itin jautriai. Taip yra iš dalies todėl, kad uraganas kelia nemažai problemų perdirbėjams krante (dalis perdirbimo gamyklų jau uždarytos), tačiau ne tiek daug grėsmės išgavėjų platformoms vandenyje.

Kitos savaitės pradžioje išeiginė bus JK akcijoms, o antradienį sulauksime JAV Conference Board rengiamo pasitikėjimo ekonomika indekso. Savaitės viduryje bus paskelbtas Vokietijos preliminarus VKI, taip pat sužinosime, kiek darbo vietų sukūrė JAV darbdaviai, kokios buvo šalies naftos atsargos ir svarbiausia – koks buvo preliminarus 2 ketvirčio BVP. Ketvirtadienį, kaip įprasta, bus paskelbtos JAV bedarbių paraiškos, o kartu ir svarbūs infliacijos duomenys. Galiausiai savaitės pabaigoje visų investuotojų akys nukryps į JAV darbo rinkos rodiklius ir ISM gamybos sektoriaus indeksą.

Jums taip pat gali būti įdomu