JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-08-24

2017-08-24

Šiandien prasideda investuotojų laukiama pasaulio centrinių bankų konferencija JAV, tačiau  pagrindiniai dalyviai savo kalbas sakys rytoj. JAV akcijų ateities sandoriai kyla.

Trečiadienį JAV akcijos leidosi žemyn ir ištirpdė nemažą dalį antradienio prieaugio, ženklesne korekcija išsiskyrė Johnson & Johnson, Walt Disney, Cisco Systems nuosavybės vertybiniai popieriai. Kadangi daugelis investuotojų lūkuriavo centrinių bankų atstovų konferencijos JAV (Jackson Hole), kuri prasideda šiandien ir tęsis 3 dienas, tad apyvartos išliko biržose gana žemos. Neigiamą foną prekybai padiktavo dar antradienį vakare D. Trumpo išsakyti komentarai, jog jei Kongresas nesutiks skirti lėšų sienos su Meksika statyboms (reikalinga apie 1,6 mlrd. USD), tuomet jis gali sustabdyti vyriausybės darbą ir nutrauks Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos sutartį (angl. NAFTA). Pati Meksika jau atsisakė finansuoti sienos statybas, o ir pritarimo dėl statybų D. Trumpui sunkiai sekasi ieškoti net tarp savų respublikonų. Be to, daugelis politologų pažymi, jog vargiai jis lieptų vyriausybei nutraukti darbą, kadangi tai rodytų jo lyderystės praradimą.

Azijoje šiandien prekyba vyko permainingai ir pagrindiniai regiono akcijų indeksai baigė prekybą, žvelgdami į skirtingas puses. Ekonomistai atkreipia dėmesį, jog Kinijoje po truputį kyla palūkanų lygis, nes vietos bankai skolinasi iš vyriausybės vis brangiau – pvz., paskutiniame aukcione 3 mėnesiams pasiskolinta už 4,51% metinę palūkanų normą. Manoma, kad tokį likvidumo trūkumą bandoma sukurti, siekiant, kad bankai skolintųsi brangiau ir ilgesniam laikotarpiui.

Europoje akcijos vis ryžtingiau stiebiasi aukštyn. Pasirodę Jungtinės Karalystės antrojo ketvirčio BVP patikslinti duomenys rodė tą patį 0,3% augimą, kaip ir anksčiau. Visgi tai pakankamai palankus įvertis, nes pirmą ketvirtį fiksuotas 0,2% augimas.

Kaip jau minėta, šiandien visų akys yra nukreiptos į prasidedančią konferencija Jackson Hole. Visgi, pagrindiniai pranešėjai (FED vadovė J. Yellen ir ECB vadovas M. Draghi) savo kalbas sakys tik penktadienį. Tiesa, nors ši konferencija yra okupavusi praktiškai visą pasaulio žiniasklaidos dėmesį, tačiau daugelis abejoja, jog bent jau M. Draghi ryšis detaliau diskutuoti ECB ateities pinigų politikos tema.

Po vakarykščio šuoliuko šiandien naftos kaina kiek koreguojasi. Vakar paskelbtos oficialios JAV naftos atsargos, kaip ir tikėtasi, per savaitę sumenko dar 3,3 mln. barelių. Dabar naujas iššūkis naftos kainai bent trumpuoju periodu gali tapti uraganas Harvey, kuris juda Teksaso įlankos link, keldamas potvynio grėsmę.

Jums taip pat gali būti įdomu