JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-08-23

2017-08-23

Po vakarykščio akcijų šuolio, šiandien JAV akcijų indeksų ateities sandoriai nerodo optimizmo ženklų.

Antradienį JAV akcijos pažymėjo gana stipriu šuoliuku ir pagrindiniai indeksai kilo apie 1%. Augo praktiškai visų S&P 500 indekso sektorių akcijos, o labiausiai išsiskyrė technologijų ir sveikatos priežiūros atstovai. Po pareiškimų iš D. Trumpo administracijos pusės, jog yra nemažas progresas dėl mokesčių reformos plano, investuotojai išsyk nusiteikė pozityviai. Dar galima pridėti ir faktą, kad Norvegijos valstybinis gerovės fondas, kurio turtas yra didžiausias pasaulyje ir siekia apie 1 trln. USD, nutarė padidinti akcijų dalį portfelyje nuo 60% iki 70%. Tai gali padaryti nemažą trumpalaikę įtaką rinkai.

Azijoje akcijos šiandien nerodė vienos krypties, tačiau bendras teigiamas fonas buvo juntamas. Kinijos akcijos koregavosi, kadangi smuktelėjo metalų kainos. Visgi didesnė dalis investuotojų buvo patenkinti, kad kiek atslūgo įtampa tarp JAV ir Š. Korėjos, nes JAV atstovai pareiškė, jog D. Trumpo administracija būtų pasirengusi ateityje pradėti derybas su Š. Korėja, jei tik Kim Jong Unas nustos vykdyti branduolinio ginklo bandymus ir nebegrasins raketomis.

Europoje akcijoms sunkiai sekasi išsilaikyti teigiamoje teritorijoje. Buvo paskelbti Vokietijos, Prancūzijos ir visos euro zonos išankstiniai rugpjūčio mėnesio tiek gamybos, tiek ir paslaugų sektoriaus indeksai. Apibendrintai galima konstatuoti, kad visi minėti sektoriai fiksavo plėtrą, tačiau gamybos sektoriaus augimas šiuose regionuose sugebėjo pranokti analitikų prognozes, o paslaugų sektoriui sunkiai sekėsi pateisinti lūkesčius.

Šiandienos prekybą veikia ir D. Trumpo vakar vėlai Lietuvos laiku išsakytas grasinimas, jog jis nutrauks Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos sutartį (angl. NAFTA) ir paleis vyriausybę, jei nebus skirta lėšų sienos su Meksika statyboms. Taip pat visi jau laukia rytoj JAV prasidėsiančios centrinių bankų ir ekonomistų konferencijos (angl. Jackson hole), kuri truks 3 dienas. Savo kalbas penktadienį sakys tiek FED atstovė J. Yellen, tiek ir ECB vadovas M. Draghi. Iš pastarojo tikimasi, kad bus vengiama kalbėti apie monetarinės politikos griežtinimą, taip stengiantis silpninti eurą, tačiau neabejojama, kad šios temos apskritai nepaliesti nebus įmanoma.

Naftos kaina šiandien pratęsia vakarykštį brangimą, kadangi vakar pasirodė privačios agentūros (American Petroleum Institute) JAV naftos atsargų prognozė, kuri indikavo, jog per savaitę, pasibaigusią rugpjūčio 18 d., atsargos sumenko 3,6 mln. barelių. Oficiali vyriausybės statistika pasirodys šiandien, o jei prognozė pasitvirtintų, tai būtų jau 8 atsargų kritimo savaitė paeiliui.

Jums taip pat gali būti įdomu