JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-08-22

2017-08-22

Prieš ketvirtadienio centrinių bankų kasmetinę konferenciją investuotojai po truputį ryžtasi pildytis portfelius akcijomis.

Pirmąją savaitės prekybos sesiją Dow Jones ir S&P 500 indeksai sugebėjo švelniai pakilti, tačiau Nasdaq prekybą baigė šiek tiek smuktelėjęs. Reikia pažymėti, kad apyvartos buvo gana mažos dėl vyraujančių geopolitinių problemų. Energetikos sektoriaus bendroves žemyn tempė pigusi nafta, o Nike akcijos smuktelėjo, kuomet Jefferies analitikai sumažino savo rekomendaciją iš pirkti į laikyti. Tai motyvuojama išaugusia konkurencija šio mažmenininko rinkoje.

Azijoje didesnė dalis rinkų kilo aukštyn, o ženklesniu šuoliuku išsiskyrė Singapūro akcijos. Apskritai, vyrauja laukimo nuotaikos, kadangi investuotojai lūkuriuoja ketvirtadienį prasidėsiančios centrinių bankų ir ekonomistų konferencijos JAV (vadinama Jackson Hole), kuri tęsis 3 dienas ir kurios metu pranešimus skaitys tiek FED vadovė J. Yellen, tiek ir ECB vadovas M. Draghi.

Europoje investuotojai šiandien irgi yra nusiteikę pakiliai ir akcijų indeksai po truputį stiebiasi į viršų – kyla praktiškai visų sektorių nuosavybės vertybiniai popieriai. Nors bendras nervingumas ir atsargumas išlieka dėl geopolitinės įtampos, tačiau teigiami bendrovių pranešimai sugeba tai užgožti. BHP Billiton akcijos brangsta, nes šis kasybos gigantas nutarė paklausyti alternatyvaus investavimo fondo Elliott Management raginimų ir ėmė svarstyti JAV skalūnų naftos ir dujų padalinio pardavimą. Ši veikla laikoma nepagrindine, todėl atskyrimas ir pardavimas galėtų duoti daugiau naudos. Be to, kadangi įmonė vėl uždirbo metinio pelno, tad buvo nutarta gerokai kilstelėti dividendus: tarpinius dividendus pakėlus iki 0,43 USD akcijai (prieš metus 0,14 USD) metinė dividendų išmoka sieks 0,83 USD akcijai. Kita naujiena bendrovių fronte – vario kasybos bendrovės Antofagasta pusmečio pelnui gerokai šoktelėjus aukštyn tarpiniai dividendai buvo patrigubinti. Prie neigiamų pranešimų būtų galima paminėti Vokietijos ZEW skelbiamą rugpjūčio mėn. institucinių investuotojų ir analitikų pasitikėjimo ekonomika indeksą, kuris krito nuo 17,5 punktų liepą iki 10 punktų, nors buvo tikėtasi mažėjimo iki 14,8 punktų.

Pirmadienį vyko OPEC ir 10 karteliui nepriklausančių šalių, tarp kurių yra ir Rusija, susitikimas Vienoje, kur turėjo būti svarstoma, kaip laikomasi numatyto naftos išgavimo ribojimo. Visgi susitikimas vyko už uždarų durų ir OPEC nepateikė jokios informacijos apie susitikimo eigą. Marketwatch, remdamasis kitais žiniasklaidos šaltiniais, teigia, kad per susitikimą pareikšta, jog laikymasis susitarimo mažėjo nuo birželį buvusių 98% iki 94% liepą. Šiandien daugelis investuotojų stebės 23:30 Lietuvos laiku skelbiamą privačios agentūros (American Petroleum Institute) JAV naftos atsargų prognozę. Nors oficiali statistika bus skelbiama trečiadienį, tačiau rinkoje laukiama, kad ši preliminari prognozė indikuos tolimesnį atsargų susitraukimą.

Jums taip pat gali būti įdomu