JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-08-21

2017-08-21

Savaitės pradžia yra nervinga ir JAV akcijų indeksų ateities sandoriai nerodo aiškesnės krypties. Prasidėjo bendros JAV ir P. Korėjos karinės pratybos.

Penktadienį pagrindiniai JAV akcijų indeksai baigė nukritę ir tai tik dar labiau prisidėjo prie visos savaitės korekcijos. Ženklesniu kritimu išsiskyrė Nike, Cisco Systems, Home Depot akcijos. Tiesa, reikia pažymėti, kad akcijos prekybos eigoje svyravo aukštyn ir žemyn, kadangi nevienareikšmiškai interpretuota buvo naujiena, jog Baltuosius rūmus palieka dar vienas D. Trumpo žmogus – šįsyk tai pagrindinis strategas Stephenas Bannonas. Viena vertus, tai tik padidina suirutę prezidento administracijoje, kuomet praėjusią savaitę buvo išformuotos 2 patariamosios tarybos ir pasklido kalbos, kad gali atsistatydinti ekonomikos patarėjas Gary Cohnas. Kita vertus, dalis investuotojų Stepheno Bannono pasitraukimą traktavo kaip teigiamą veiksnį, nes ši itin kontraversiška asmenybė daugiausia prisideda prie kovingos D. Trumpo retorikos daugeliu klausimų.

Azijoje prekyba šiandien vyko permainingai, nors apyvartos ir nebuvo gausios. Australijoje ir Japonijoje akcijos smuko, tačiau Kinijoje šiek tiek kilo. Po truputį atsinaujina nerimas dėl JAV ir Š. Korėjos konflikto, kadangi šiandien prasidėjo ir 10 dienų truks JAV ir P. Korėjos karinės pratybos. Jos visąlaik kelia Pchenjano nepasitenkinimą, todėl santykių paaštrėjimo galima laukti. Tuo tarpu ekonomikos rodiklių fronte Tailandas toliau stebina analitikus, pranokdamas ekonomikos augimo prognozes. Antrąjį ketvirtį šalies BVP ūgtelėjo 3,7%, lyginant su praeitų metų atitinkamu laikotarpiu, o prie to bene labiausiai prisidėjo eksporto augimas ir privačios investicijos.

Didesnė dalis akcijų Europoje švelniai leidžiasi žemyn. Pirmiausia nervingumo prideda minėtos JAV ir P. Korėjos karinės pratybos, o Š. Korėja jau spėjo pasisakyti, jog toks neatsakingas elgesys veda šią situaciją į nekontroliuojamo branduolinio karo pradžią. Tiesa, akcijoms teigiamų vėjų įpučia bendrovių pranešimai. Danijos laivybos giganto Maersk A/S akcijos brangsta virš 4%, kadangi nuostolių slegiama įmonė vykdo restruktūrizaciją ir sutarė parduoti Prancūzijos naftos bendrovei Total SA savo naftos ir gamtinių dujų padalinį. Sandorio vertė 7,45 mlrd. USD, o šiuo veiksmu siekiama susikoncentruoti į pagrindinę savo veiklą, t.y. transportą ir logistiką. Savo ruožtu Fiat Chrysler Automobiles akcijos kyla irgi beveik 4%, nes Reuters paskelbė, kad būtent Kinijos Great Wall Motor siekia įsigyti šią Italijos ir JAV valdomą kompaniją.

Pirmadienis nebus gausus ekonomikos naujienų, o antradienį sulauksime Vokietijos ZEW pasitikėjimo ekonomika indekso. Savaitės viduryje pasirodys daugelio Europos valstybių ir euro zonos tiek gamybos, tiek ir paslaugų sektorių indeksai, be to, išvysime JAV naujų namų pardavimus ir šalies naftos atsargas. Ketvirtadienį tradiciškai investuotojus domins JAV bedarbių paraiškos per savaitę, o taip pat nenaujų namų pardavimai. Visgi svarbiausias ketvirtadienio akcentas bus prasidėsianti ir tris dienas truksianti žymioji kasmetinė centrinių bankų ir ekonomistų konferencija JAV (vadinama Jackson Hole), kur penktadienį savo kalbas sakys ECB ir FED vadovai. Be to, penktadienį dar pasirodys Vokietijos Ifo verslo pasitikėjimo ekonomika indeksas ir JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai.

Naftos kaina šiandien bando pratęsti kilimą po to, kai penktadienį šoktelėjo bemaž 3%. Šį šuolį iš dalies išprovokavo nepatvirtintas pranešimas, jog naftos gigantės Exxon Mobil viena didžiausių perdirbimo gamyklų (antra pagal dydį JAV) buvo uždaryta. Be to, pasirodė duomenys, jog aktyvių naftos platformų skaičius per savaitę JAV krito 5 vienetais iki 763 platformų. Investuotojai taip pat turėtų atkreipti dėmesį, jog antradienį yra paskutinė artimiausio termino WTI naftos ateities sandorių prekybos diena.

Jums taip pat gali būti įdomu