JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-08-18

2017-08-18

Per visas pasaulio rinkas nuvilnijo korekcijos banga. JAV akcijos bando apgręžti šią krypti, bet kol kas didesnio aiškumo nematyti.

Ketvirtadienį JAV akcijų rinka gerokai pasipurtė – pagrindiniai akcijų indeksai smigo žemyn po 1-2%, o tą lėmė tiek teroristinis išpuolis Barselonoje, tiek ir tebesitęsianti suirutė D. Trumpo administracijoje. Pasklido gandas, jog ketina atsistatydinti dar vienas prezidento aplinkos žmogus – buvęs Goldman Sachs prezidentas Gary Cohn, kuris dabar eina Nacionalinės ekonomikos tarybos direktoriaus pareigas. Jis tuo pačiu yra atsakingas ir už mokesčių reformą, todėl nors vėliau šie gandai ir buvo paneigti, galima buvo pamatyti, kaip jautriai rinka reaguoja į tokias žinutes. Prie neigiamų naujienų prisidėjo ir prasti Cisco Systems bei Wal-Mart Stores ketvirtiniai rezultatai. Šio įsivyravusio pesimizmo nesugebėjo įveikti ir keletas teigiamų ekonomikos rodiklių: per savaitę JAV buvo įregistruota mažiau bedarbių negu tikėtasi, o Filadelfijos FED gamybos sektoriaus indeksas pranoko lūkesčius.

Į Aziją atvilnijo neigiamos nuotaikos iš JAV ir akcijos krito – daugelis investuotojų nenorėjo likti su atviromis pozicijomis per savaitgalį. Nikkei 225 indeksas nusirito iki žemiausio taško per 3 mėnesius, tačiau nemažai analitikų pasisako, jog Japonijos akcijų korekcija turėtų nebūti labai ženkli, nes laukiama stiprių kompanijų ketvirtinių rezultatų.

Europa nėra išimtis ir akcijos čia yra nusidažiusios raudonai taip pat. Po teroristinių išpuolių, kurie buvo fiksuoti jau ne tik Barselonoje, bet ir kituose Ispanijos miestuose, ženkliausiai kritimu išsiskiria kelionių ir laisvalaikio sektoriaus kompanijos (EasyJet, InterContinental Hotels, TUI, Carnival), baiminantis, kad išpuoliai gali tęstis ir kitose šalyse, kas potencialiai mažina keliaujančiųjų srautus.

Šiandien makroekonominių rodiklių fronte bene svarbiausias rodiklis yra Mičigano universiteto rengiamas vartotojų pasitikėjimo JAV ekonomika indeksas. Kitą savaitę visų akys kryps į ketvirtadienį prasidėsiantį ir keletą dienų vyksiantį įvairių pasaulio ekonomistų (centrinių bankų atstovų, finansų ministrų ir kt.) susitikimą JAV, vadinamą Jackson Hole, kur investuotojai tikėsis išgirsti naujienų, padedančių jiems priimti investicinius sprendimus.

Jums taip pat gali būti įdomu