JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-08-16

2017-08-16

JAV ir Š. Korėjos konfliktui pasitraukus į antrą planą, šiandien investuotojai daugiausia dėmesio skirs FED protokolui. Akcijų ateities sandoriai yra nusidažę žaliai.

Antradienio prekybos sesiją JAV akcijos baigė mažai pakitusios: nors Dow Jones indeksas sugebėjo fiksuoti nežymų pakilimą, tačiau kiti daugiau įmonių apimantys indeksas (S&P500 ir Nasdaq) šiek tiek leidosi. Kiek ryškiau krito Home Depot ir Nike akcijos, o prie brangusių įmonių galima paminėti American Express ir Apple. Investuotojams didesnio optimizmo neįkvėpė netgi analitikų lūkesčius pranokę mažmenininkų pardavimai, liepą ūgtelėję 0,6%, kuomet laukta 0,4% pakilimo. Be to, įdomu pastebėti, jog daugeliui buvo sunku paaiškinti Home Depot akcijų kritimą beveik 3%, kadangi įmonė ne tik paskelbė prognozes viršijusius rezultatus, bet dar ir antrąsyk šiemet kilstelėjo ateities rezultatų prognozes.

Azijoje akcijos šiandien taip pat nerodė vieningos krypties, kadangi nemaža dalis investuotojų dairėsi į JAV, o ten antradienio prekyba aiškaus signalo nesiuntė. Tiesa, apskritai rinkoje juntamas nusiraminimas, kuomet dar pirmadienį Š. Korėja pareiškė, jog atideda bent jau laikinai planus raketomis atakuoti JAV. Tiesa, šiek tiek įtampos išlaiko faktas, jog kitą savaitę yra numatomos bendros JAV ir P. Korėjos karinės pratybos, kurios erzina Š. Korėją.

Europoje akcijos brangsta, atslūgstant nerimui dėl JAV ir Š. Korėjos konflikto. Savo ruožtu Fiat Chrysler akcijos brangsta toliau, kadangi dar pirmadienį pasirodė Automotive News straipsnis, anot kurio, kažkuri iš didžiųjų Kinijos automobilių gamintojų pateikė Italijos ir JAV atstovei pirkimo pasiūlymą. Fiat Chrysler esą atmetė šį pasiūlymą kaip per mažą. Beje, Fiat Chrysler taip pat paskelbė, jog jungiasi prie konsorciumo, kurio iniciatorė yra BMW, sieksiančio vystyti automobilių be vairuotojo technologiją.

Šiandien bene labiausiai laukiama investuotojų naujiena yra 21 val. Lietuvos laiku pasirodysiantis FED paskutinio susitikimo protokolas. Politikos formuotojai yra užsiminę, jog galbūt jau rugsėjį bus bandoma mažinti išsipūtusį banko balansą, o tuomet vėliau šiais metais darsyk gali būti kilstelėtos ir palūkanos.

Naftos kaina šiandien stiebiasi aukštyn, kadangi vakar JAV privačios agentūros (American Petroleum Institute, API) paskelbta prognozė indikavo, jog JAV įmonių naftos atsargos per savaitę vėl traukėsi įspūdingu tempu, t.y. 9,2 mln. barelių. Oficiali Energetikos informacijos administracijos statistika pasirodys šiandien, tačiau seniau rengta analitikų apklausa rodė, kad jie prognozuoja triskart mažesnį kritimą. Dalis rinkos dalyvių mano, jog jei pasitvirtintų API prognozė, tuomet naftos kaina galėtų perkopti net ir 50 USD ribą.

Jums taip pat gali būti įdomu