JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-08-14

2017-08-14

Akcijos šuoliuoja į viršų, slūgstant įtampai tarp JAV ir Š. Korėjos. Šiandien reikšmingesnių ekonomikos naujienų kalendoriuje nenumatyta.

JAV akcijos penktadienį sugebėjo pakilti, nors šuolis ir buvo daugiau simboliškas. Visgi po pastarųjų kelių dienų korekcijų tai buvo šiokia tokia atgaiva. Paskelbtas liepos mėnesio JAV vartotojų kainų indeksas parodė tik 0,1% augimą, o tokia žema infliacija išsyk sukėlė nerimo, kad greitu metu JAV centrinio banko (FED) 2% infliacijos tikslas gali nebūti pasiektas. Tai savo ruožtu galėtų reikšti švelnesnę monetarinę politiką ateityje.

Per savaitgalį gerokai sušvelnėjo JAV retorika Š. Korėjos atžvilgiu, todėl Azijoje akcijos šoko daugelyje biržų aukštyn. Daugelis aukšto rango JAV gynybos atstovų, tarp jų ir gynybos sekretorius Jimas Mattisas, pareiškė, kad reikėtų pirmiausia ieškoti politinio dialogo ir  kompromiso bei panaudoti ekonominį spaudimą, prieš imantis karinių veiksmų. Investuotojus taip pat nudžiugino Japonijos preliminarus antro ketvirčio BVP, kuris augo 4% sumetintu tempu. Didėjusios namų ūkių išlaidos padėjo ekonomikai augti jau 6 ketvirtį paeiliui. Kinijos ekonomikos duomenys, deja, nedžiugino – pramonės produkcijos apimtys, kurios naudojamos kaip ekonomikos augimo indikatorius, liepą per metus ūgtelėjo 6,4%, kai analitikai prognozavo 7%.

Europoje akcijos šuoliuoja į viršų taip pat, kadangi mažėja įtampa tarp JAV ir Š. Korėjos. Pakilimu išsiskiria bankų ir technologijų sektoriaus akcijos. Fiat Chrysler Automobiles akcijos šiandien brangsta beveik 5%, kadangi naujienų portalas Automotive News publikavo straipsnį, jog šiam JAV ir Italijos automobilių gamintojui pirkimo pasiūlymą pateikė viena didelė Kinijos kompanija, tačiau pasiūlymas buvo atmestas, nes netenkino kaina, kuri buvo tik šiek tiek didesnė negu biržoje. Rinkoje spėliojama, kad pirkėjais galėjo būti Dongfeng Motor Corp., Great Wall, Zhejiang Geely Holding Group arba pačios Fiat Crysler partnerė Kinijoje Guangzhou Automobile Group.

Šiandien reikšmingesnių ekonomikos duomenų neturėtų pasirodyti, tačiau antradienį daugelio akys nukryps į JAV liepos mėn. mažmeninius pardavimus, kadangi vartojimas yra labai svarbi ekonomikos dalis. Baiminamasi, kad nors vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksai gerėja, tačiau realybėje vartotojai nėra linkę daug išlaidauti. Taip pat per šią savaitę nemaža dalis JAV mažmenininkų paskelbs ir savo ketvirtinius rezultatus: TJX Companies, Home Depot, Urban Outfitters, Target, Wal-Mart Stores, Gap, L Brands, Foot Locker. Trečiadienį investuotojai vertins JAV NT sektoriaus rodiklius, tradiciškai bus paskelbtos naftos atsargos, o taip pat bus paviešintas paskutinio FED susitikimo protokolas. Ketvirtadienį rinkos dalyviai išvys JAV bedarbių paraiškas per savaitę ir Filadelfijos FED gamybos indeksą, o penktadienį – Mičigano universiteto rengiamą vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksą.

Naftos kaina šiandien leidžiasi. Penktadienį buvo paskelbti Baker Hughes duomenys, kurie rodė, kad per savaitę JAV naftos platformų padaugėjo 3 iki 768, nors savaitę prieš tai buvo fiksuotas sumažėjimas viena platforma.

Jums taip pat gali būti įdomu