JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-08-09

2017-08-09

Po vakarykščių JAV ir Š. Korėjos žvanginimų ginklais šiandien JAV akcijų indeksų ateities sandoriai toliau sminga žemyn. Auksas brangsta.

JAV akcijos vakar prekybą baigė daugiausia nukritusios, nors iki sesijos pabaigos laikėsi pakilusios. Šį nuopuolį lėmė JAV prezidento D. Trumpo išsakyti žodžiai Š. Korėjos atžvilgiu – visa žiniasklaida cituoja, kad JAV atsakys „ugnimi ir įniršiu, kurio pasaulis dar nėra regėjęs“, jei bus ir toliau jai grasinama. Š. Korėja iškart pasinaudojo proga toliau veltis į žodžių karą ir pareiškė, jog jau svarsto galimybę paleisti savo raketas į JAV karinę bazę Guame.

Po minėtų pasisakymų Azijoje akcijos iškart paniro žemyn, o kai kurie indeksai smuko daugiau nei 1%. Teigiamų nuotaikų neskatino ir Kinijos infliacijos duomenys: vartotojų kainų indeksas liepą per metus augo 1,4% (laukta 1,5%), kai birželį dar buvo fiksuota 1,5%. Prie šių rezultatų daugiausia prisidėjo mažiau kilusios ne maisto produktų kainos, o žemesnė infliacija kartu indikuoja ir vėstančią ekonomiką.

Europoje akcijos taip pat čiuožia žemyn po išaugusių geopolitinių neramumų – indeksai koreguojasi po daugiau nei 1%. Auga saugių instrumentų, tokių kaip auksas, Šveicarijos frankas ar Japonijos jena paklausa.

Naftos kaina leidžiasi pirmiausia po JAV ir Š. Korėjos prezidentų apsižodžiavimo, tačiau kartu investuotojai baiminasi, kad po truputį ims augti JAV atsargos, baigiantis vairavimo sezonui. Tiesa, vakar vakare paskelbti privačios agentūros (American Petroleum Institute) duomenys rodė, kad per savaitę JAV atsargos turėjo kristi apie 7,8 mln. barelių. Kaip buvo iš tiesų, paaiškės šiandien 17:30 val. Lietuvos laiku, kai oficialius duomenis pateiks Energetikos informacijos administracija. Vakar pasibaigęs OPEC susitikimas didelių staigmenų nepateikė – darsyk patvirtinta, kad išgavimo ribojimai galios iki kovo ir praktiškai visi nariai paliudijo, kad laikysis susitarimo. Tiesa, kaip visada svarbu priminti pagrindinį rebusą – jei OPEC pavyks kažkiek kilstelti naftos kainą, tuomet tik dar patraukliau tampa JAV skalūnų išgavėjams vystyti savo pramonę ir didinti konkurenciją OPEC.

Jums taip pat gali būti įdomu