JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-08-04

2017-08-04

Šiandien daugelis investuotojų yra susikoncentravę į JAV darbo rinkos duomenis. Akcijų indeksų ateities sandoriai švelniai kyla.

Ketvirtadienį JAV akcijos krito, nors Dow Jones indeksas ir sugebėjo simboliškai pakilti, taip pažymėdamas dar vieną rekordo viršūnę. Visgi S&P 500 ir Nasdaq indeksai leidosi, o prie to bene labiausiai prisidėjo energetikų kompanijos. Taip pat buvo paskelbtas ISM paslaugų sektoriaus indeksas, kuris liepą krito nuo 57,4 iki 53,9 punktų, kai analitikai tikėjosi maždaug 57,4 punktų reikšmės. Savo ruožtu bedarbių paraiškos išsilaikė ties 44 metų žemumomis – per savaitę jų užfiksuota 240 000, kas rodo sveiką darbo rinką.

Azijoje prekyba buvo vangoka, daugelis lūkuriavo penktadienio JAV darbo rinkos naujienų, kadangi tai bus svarbūs parametrai, kuomet JAV centrinis bankas (FED) rinksis spręsti dėl tolimesnių monetarinės politikos priemonių. Stiprėjusi jena kenkė Japonijos eksportuotojams, tad akcijos pigo.

Europoje akcijos šiandien nuosaikiai brangsta. Prie teigiamų nuotaikų prisideda bankas Royal Bank of Scotland, kuris paskelbė per pirmą pusmetį uždirbęs 939 mln. svarų, kai prieš metus patirta 2,05 mlrd. svarų nuostolių. Vokietijos gamintojų užsakymai taip pat nudžiugino – birželį per mėnesį jie ūgtelėjo 1% (laukta 0,5%), o prie to daugiausia prisidėjo vidaus paklausa. Kaip jau skelbta, vakar Anglijos centrinis bankas nepakeitė bazinės palūkanų normos, tačiau kartu sumažino šalies ekonomikos prognozes – nuo šiol laukiama 1,7% augimo 2017 metais (anksčiau 1,9%) ir 1,6% 2018 metais (anksčiau 1,7%). Tiesa, dar jis užsiminė, kad tikisi, jog JK palūkanų normos augs sparčiau negu šiuo metu laukia investuotojai.

Naftos kaina greičiausiai lūkuriuos kitos savaitės, kuomet į dviejų dienų susitikimą rinksis OPEC ir analizuos, kaip narės laikosi savų išgavimo apimčių įsipareigojimų. Prie dabartinio pasiūlos spaudimo prisideda dar keli faktoriai: buvo pranešta, jog vienam žinomam investuotojui tenka uždaryti savo alternatyvaus investavimo fondą (Astenbeck Master Commodities Fund II), kadangi per pirmą metų pusmetį fondo vertė krito 30%, valdytojui tikintis uždirbti iš naftos brangimo. Be to, stebima, ar JAV pritaikys Venesuelai daugiau sankcijų. Šiandien investuotojai dar lauks Baker Hughes duomenų apie JAV aktyvių naftos platformų skaičių.

Jums taip pat gali būti įdomu