JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-08-03

2017-08-03

Daugelis rinkos dalyvių ima laukti penktadienio JAV darbo rinkos rodiklių. Šiandien didesnė dalis JAV akcijų ateities sandorių nerodo aiškios krypties.

Vakar Dow Jones indeksas tęsė savo įspūdingą rekordų šturmavimo maratoną ir perkopė 22 000 punktų ribą, o S&P 500 ir Nasdaq indeksai prekybą baigė menkai pakitę. Be abejo, vakar pirma nata griežė Apple, kurios akcijos kilo beveik 5% po trečiadienį poprekybinės sesijos metu paskelbtų džiuginančių rezultatų. Prie teigiamų nuotaikų taip pat prisidėjo ADP skelbiama liepą privačiame JAV sektoriuje sukurtų naujų darbo vietų skaičiaus prognozė. Ji rodė, kad įdarbinimas toliau vyko sparčiai, sukurta 178 000 naujų darbo vietų. Oficiali vyriausybės statistika pasirodys penktadienį. Nors tenka pripažinti, kad koreliacija tarp prognozės ir faktinių duomenų nėra itin didelė, bet daugelis prognozes seka, norėdami numatyti kryptį bei atlikti investicinius sprendimus kuo anksčiau.

Azijoje optimizmo šiandien buvo gerokai mažiau, daugelis rinkų krito, o ženklesne korekcija išsiskyrė P. Korėja, kadangi ten ketinama didinti mokesčius įmonėms. Pasirodęs Kinijos paslaugų sektoriaus indeksas indikavo liepą vykusią lėtesnę plėtrą. Privačių agentūrų Caixin Media Co. ir Markit rengiamas indeksas per mėnesį sumenko nuo 51,6 iki 51,5 punktų.

Europoje akcijos juda skirtingomis kryptimis, investuotojams toliau analizuojant įmonių ketvirtinius pasiekimus. Anglijos centrinis šiandien, kaip ir laukta, nepakeitė nei bazinės palūkanų normos, nei obligacijų supirkimo programos dydžio. Šiandien buvo paskelbti Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės liepos mėnesio paslaugų sektoriaus indeksai. Apibendrintai galima teigti, jog visi indeksai išsilaikė augimo fazėje, nudžiugino Italija, tačiau lūkesčių kiek nepateisino Ispanija ir Vokietija.

Daugelis investuotojų laukia rytoj skelbiamų JAV darbo rinkos rodiklių, kadangi jie daro didelę įtaką JAV centrinio banko (FED) sprendimams. Be nedarbo lygio ir sukurtų naujų darbo vietų, taip pat svarbu bus įvertinti ir vidutinio valandinio darbo užmokesčio pokytį liepą, nes spartesnis augimas rodytų, jog infliacija gali būti spartesnė nei tikėtasi. Tai skatintų FED labiau griežtinti pinigų politiką. Klivlendo FED prezidentė Loretta Mester pareiškė, kad palaiko tolimesnį nuoseklų politikos griežtinimą, net ir paskutiniu metu susilpnėjus infliacijai. San Francisko FED prezidentas Johnas Williamsas savo ruožtu pridėjo, kad šalies ekonomika pilnai atsigavo po finansų krizės ir FED turėtų šį rudenį imti mažinti savo 4,5 trln. USD balansą.

Vakar JAV Energetikos informacijos administracija paskelbė, kad naftos atsargos per savaitę sumenko 1,5 mln. barelių, tai yra šiek tiek mažesnis susitraukimas negu prognozuota. Tiesa, naftos paklausa rinkoje augo – perdirbėjų savų pajėgumų išnaudojimas pakilo iki 95,4%. Kitą savaitę OPEC turės 2 dienų susitikimą, kurio metu bus peržiūrima, kaip nariai laikosi išgavimo apimčių ribojimo – paskutinio metu pasklido gandai, jog ne visos narės sąžiningai laikosi savų įsipareigojimų. Taip pat investuotojai seks naujienas, ar JAV ima taikyti papildomų sankcijų Venesuelos naftos pramonei, kas irgi sukeltų tam tikro sąmyšio rinkoje.

Jums taip pat gali būti įdomu