JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-07-28

2017-07-28

Ketvirtadienį prasidėjęs technologijų akcijų išsipardavimas tęsiasi ir šiandien. Sprendžiant iš JAV akcijų indeksų ateities sandorių, nusimato dar viena korekcijos diena.

Vakar didesnė dalis JAV akcijų pigo. Nors Dow Jones indeksas ir sugebėjo fiksuoti pakilimą į naujas rekordines aukštumas, tačiau didesnę dalį bendrovių apimantys S&P 500 ir Nasdaq indeksai smuko. Prie to bene labiausiai prisidėjo technologijų sektoriaus bendrovės. Tą lėmė Apple ir kitos kompanijos, o po prekybos valandų paskelbti Amazon.com rezultatai stipriai nuvylė ir tai sukėlė dar audringesnę investuotojų reakciją. Antrojo ketvirčio pelnas smuko 77% iki 0,40 USD akcijai, kai analitikai tikėjosi išvysti 1,41 USD pelną akcijai. Tokius prastus rezultatus lėmė augusios įvairios išlaidos: „užsakymų įvykdymo“ (kiek kainuoja Amazon įvykdyti pirkėjo užsakymą), išlaidos technologijoms bei turiniui.

Investuotojai Azijoje, išvydę šiuos rezultatus, nutarė fiksuoti pelnus, kadangi ši savaitė jiems buvo gana sėkminga – formuojantis stipriai pasiūlai beveik visi indeksai krito. Buvo paskelbti Japonijos infliacijos duomenys: nors vartotojų kainų indeksas (VKI) augo jau šeštą mėnesį paeiliui, tačiau vis nepavyksta įgauti spartesnio tempo ir priartėti prie tikslinės 2% ribos. Bazinis VKI (neįtraukiant šviežio maisto) birželį ūgtelėjo 0,4% per metus, t.y. tiek pat kiek ir gegužę.

Į Europą atvilnijo pesimizmo banga. Jaučiasi pardavėjų spaudimas technologijų sektoriaus akcijoms, prastus rezultatus paskelbė dalis įmonių (pvz., Šveicarijos bankas UBS), be to, Jungtinės Karalystės vartotojų nuotaikos liepą netikėtai gerokai subjuro. Paskelbtas vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas nusirito dviem punktais iki -12 punktųribos – praeitą mėnesį jau buvo fiksuotas kritimas 5 punktais, o žemiau 0 riba reiškia pesimizmą. Prancūzijoje infliacija liepą siekė 0,7% (tiek pat ir birželį), kadangi kiek brangusias paslaugas ir kilusias energetikos kainas sugebėjo kompensuoti atpigę maisto produktai.

Naftos kaina pagaliau nusistovėjo ties 49 USD už barelį, kadangi po šios savaitės pakilimo pirkėjai nutarė daugiau nebekelti kainos, kol nesulauks papildomų signalų. Šiandien taip pat jiems svarbu sulaukti duomenų iš JAV apie aktyvių naftos platformų skaičių šalyje. Pirmoje šių metų pusėje platformų skaičius sparčiai augo, tačiau liepą ši tendencija prislopo. Doleriui šiandien didelę įtaką gali padaryti skelbiamas išankstinis JAV BVP (žiūr. lentelę). Nors dar būna ir patikslintos jo versijos (preliminarus ir galutinis), tačiau ši versija yra anksčiausia ir į ją reakcija dažnai būna didžiausia.

Jums taip pat gali būti įdomu

Susikurkite investicinį portfelį

Investavimo platformos pagalba

Išbandyti
Mes socialiniuose tinkluose