JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-07-27

2017-07-27

Toliau tęsiasi bendrovių ketvirtinių rezultatų sezonas, tad šis faktorius ir turėtų nulemti šios dienos prekybos eigą. Šiuo metų JAV akcijų indeksų ateities sandoriai kyla.

Trečiadienį JAV akcijos fiksavo naujus rekordus – visi 3 pagrindiniai indeksai akcijų indeksai stiebėsi aukštyn. Prie teigiamų investuotojų nuotaikų prisidėjo tiek teigiami bendrovių ketvirtiniai rezultatai, tiek ir JAV centrinio banko (FED) pranešimas. Palūkanų normos FED, kaip ir tikėtasi, nekeitė ir pernelyg daug naujos informacijos nepateikė. Tačiau daugelis ekonomistų patį pranešimą vertino, kaip atsargų. Kadangi infliacija nekyla, nors ir ekonomika auga, tad FED bus labai atsargus, prieš pradėdamas mažinti savo 4,5 trln. USD balansą. Tikimasi, kad apie šį žingsnį bus pranešta jau rugsėjį, nes buvo pavartotas terminas „greitu metu“. Kompanijų rezultatų fronte išsiskyrė Boeing akcijos, šoktelėjusios beveik 10%, kuomet įmonės pelnas pranoko prognozes (uždirbta 2,89 USD akcijai, kai laukta 5,85 USD). Nors pajamos ir kiek nepateisino lūkesčių, tačiau įmonė kartu padidino ir viso 2017 m. pelno prognozes.

Azijoje investuotojai gyveno panašiomis nuotaikomis. FED pranešimas įkvėpė optimizmo ir akcijos nuosaikiai brango, o prie to nemažai prisidėjo Nintendo, kurios akcijos kilo 7% po gerų ketvirtinių rezultatų. Kilimo nesustabdė ir silpnėjęs JAV doleris bei atitinkamai brangusios vietinės regiono valiutos.

Europoje akcijos nerodo vienos krypties, nes kompanijos skelbia gana skirtingus rezultatus – pavyzdžiui, Deutsche Bank tempia indeksus žemyn, o Anheuser-Busch InBev kelia į viršų. Gana teigiamų naujienų sulaukta ir Ispanijos – nedarbo lygis antrąjį ketvirtį smuko iki 17,22%. Nors tai vis dar didžiulis nedarbas, tačiau pirmąjį ketvirtį fiksuotas 18,75% lygis. Taip pat reikia pažymėti, jog šalies ekonomika atsitiesia – 2015 ir 2016 metais augo po 3,2%, o šiemet prognozuojamas taip pat virš 3% pakilimas.

Naftos kaina šiandien svyruoja į abi puses po keletos dienų įspūdingo ralio aukštyn. Vakar buvo paskelbta, kad JAV šios žaliavos atsargos per savaitę smuko 7,2 mln. barelių. Tai jau ketvirta paeiliui susitraukimo savaitė. Tiesa, galima paminėti, kad antradienį skelbta privačios agentūros (American Petroleum Institute) prognozė indikavo, jog atsargos krito net 10,2 mln. barelių.

Jums taip pat gali būti įdomu