JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-07-26

2017-07-26

Šiandien nusimato aktyvi prekybos sesija – investuotojai sulauks JAV centrinio banko sprendimo dėl palūkanų normų ir toliau vertins didelį kiekį bendrovių rezultatų.

Antradienį JAV akcijos užtikrintai žingsniavo pirmyn, o S&P 500 ir Nasdaq indeksai fiksavo naujas rekordines aukštumas, kadangi didesnė dalis kompanijų, skelbusių rezultatus, sugebėjo pranokti analitikų lūkesčius. Apie 5-6% brango Caterpillar ir McDonald’s akcijos, kadangi ketvirtiniai pasiekimai buvo geresni nei prognozuota. Prie nuvylusių bendrovių galima paminėti 3M Co., kurios akcijos smuko 5%, įmonės pajamoms nepateisinus lūkesčių.

Azijoje investuotojai nestokojo optimizmo taip pat – bendru atveju regiono kompanijoms palanku, kuomet stiprėja doleris (ir atitinkamai pinga vietinės valiutos) bei brangsta žaliavos. Be to, žinios iš Australijos verčia tikėtis, kad šalies centrinis bankas išlaikys bazinę palūkanų normą ties rekordiškai žemu lygiu (1,5%) ilgėliau, nes infliacija nespartėja. Bazinis vartotojų kainų indeksas antrąjį ketvirtį augo 0,5%, o lyginant su prieš metus buvusiu lygiu – paaugo 1,8% (centrinio banko tikslas 2-3%).

Į Europą yra atvilnijusios teigiamos nuotaikos ir akcijų indeksai žaliuoja. Prie to prisideda tiek teigiami pavienių įmonių rezultatai, tiek ir brangstančios žaliavos – kylanti naftos kaina kelia ir energetikų akcijas. Graikijai pavyko vakar išplatinti 5 metų trukmės obligacijų už 3 mlrd. eurų su 4,625% pajamingumu. Paklausa viršijo pasiūlą – investuotojai iš viso buvo pasirengę paskolinti 6,5 mlrd. eurų. Pasirodęs Jungtinės Karalystės išankstinis antrojo ketvirčio BVP rodė ekonomiką augus 0,3% (lyginant su pirmuoju ketvirčiu). Pirmąjį ketvirtį buvo fiksuotas irgi vangus 0,2% augimas, tad dalis investuotojų ima atsargiai vertinti tolimesnes JK perspektyvas.

Šiandien investuotojų dėmesį kausto ne tik finansinius rezultatus skelbiančios bendrovės (žiūr. lentelę), bet ir posėdžiaujantis JAV centrinis bankas (FED). 21:00 val. Lietuvos laiku sužinosime sprendimą dėl palūkanų normos. Remiantis Bloomberg agentūros atlikta ekonomistų apklausa, FED tik rugsėjį turėtų atskleisti savo planus, kada ketina pradėti mažinti savo išsipūtusį balansą, o palūkanų normas pakelti turėtų gruodį.

Naftos kaina toliau tęsia gana įspūdingą kilimą. Tą lemia ne tik pirmadienį įvykęs OPEC susirinkimas, kur Saudo Arabija pažadėjo mažinti eksportą, o Nigerija ir Libija – nedidinti išgavimo apimčių, kai pasieks nustatytas išgavimo ribas. Prie žaliavos brangimo prisideda ir lūkesčiai, kad JAV įmonių atsargos praėjusią savaitę ženkliai krito. Oficiali statistika bus paskelbta šiandien 17:30 val. Lietuvos laiku, tačiau vakar privačios agentūros (American Petroleum Institute) paskelbta prognozė indikavo, kad atsargos traukėsi net 10,2 mln. barelių, kai tuo tarpu analitikų prognozės rodo 3,3 mln. barelių susitraukimą.

Jums taip pat gali būti įdomu