JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-07-25

2017-07-25

Šiandien investuotojai analizuoja gausybę kompanijų ketvirtinių rezultatų, o JAV akcijų indeksų ateities sandoriai tuo tarpu yra linkę kilti.

Savaitės pradžią JAV akcijų indeksai pažymėjo skirtingai – vakar S&P 500 ir Dow Jones indeksai krito, o Nasdaq šturmavo naujus rekordus. Reikšmingesnių ekonomikos naujienų nebuvo, tad rinkų kryptį daugiausia diktavo pavienių bendrovių paskelbti rezultatai. Taip pat investuotojai lūkuriuoja trečiadienio, kuomet JAV centrinis bankas skelbs savo sprendimą dėl palūkanų normų. Iš esmės niekas nesitiki, kad palūkanos galėtų būti pakeistos, tačiau visiems įdomu išgirsti, ką J. Yellen pasakys apie išsipūtusio banko balanso, siekiančio apie 4,5 trln. dolerių, mažinimą netolimoje ateityje.

Azijoje šiandien akcijos judėjo skirtingomis kryptimis, o reikšmingesnių naujienų nebuvo. Europoje savo ruožtu akcijos yra nusidažiusios žaliai. Paskelbtas Vokietijos Ifo instituto verslo pasitikėjimo šalies ekonomika indeksas liepą ne tik augo ir pasiekė 116 punktų, bet ir pranoko 114,9 punkto siekusias analitikų prognozes. Tai parodo itin optimistiškas nuotaikas tarp Vokietijos verslininkų. Pasirodė naujienos, jog prabangios avalynės gamintoją Jimmy Choo PLC. perka Michael Kors Holdings Ltd. Sandorio vertė siekia 896 mln. svarų sterlingų, o Jimmy Choo akcininkams atiteks po 230 pensų už akciją (vakar dienos uždarymo kaina siekė 195 pensus).

Graikija šiandien po 3 metų pertraukos grįžta į tarptautinių skolos vertybinių popierių rinką ir ketina išplatinti 5 metų trukmės obligacijas. Jos turėtų pakeisti kitą 5 metų trukmės obligacijų emisiją, kuri bus išperkama 2019 metais.

Nafta ir antradienį tęsia vakarykštį kilimą. OPEC susitikimo metu pirmadienį sutarta dėl keletos gana svarbių dalykų. Pirmiausia Saudo Arabija paskelbė sumažinsianti rugpjūčio eksporto apimtis iki 6,6 mln. barelių per dieną, t.y. 1 mln. mažiau negu praėjusiais metais. Tuo tarpu Nigerija ir Libija taip pat nutarė jungtis prie naftos išgavimo ribojimo. Nigerija nebedidins išgavimo, kai pasieks 1,8 mln. barelių per dieną (šiuo metu išgauna apie 1,64 mln. barelių), o Libija neviršys 1,25 mln. barelių per dieną (dabar išgauna apie 1 mln. barelių). Analitikai tai vertina, kaip neblogą kompromisą, siekiant subalansuoti naftos kiekį rinkoje ir padidinti kainą, nes net jei Libija ir Nigerija potencialiai padidins išgavimą iki nustatytų ribų, Saudo Arabijos eksporto apkarpymas nusvers šiuos efektus.

Jums taip pat gali būti įdomu