JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-07-17

2017-07-17

JAV akcijos penktadienį ropštėsi aukštyn: paradoksalu, tačiau pasirodžius prastiems ekonomikos rodikliams, akcijos brango viliantis, kad JAV centrinis bankas bus daug atsargesnis, griežtindamas monetarinę politiką. Buvo paskelbta, kad JAV infliacija birželį per mėnesį nė kiek neūgtelėjo, o mažmenininkų pardavimai netgi susitraukė. Savo ruožtu pasirodžiusius JAV finansų sektoriaus atstovų (J.P. Morgan, Citigroup Inc., Wells Fargo & Co.) ketvirtinius rezultatus investuotojams nebuvo lengva vertinti. Nors kiekvieno banko pelnas akcijai antrąjį ketvirtį pranoko analitikų prognozes, tačiau daugeliu atveju rinka atsargiai pasitiko paskelbtas pajamas. Dažnu atveju prie ne itin palankaus pajamų rezultato prisidėdavo prasti rezultatai prekybos vertybiniais popieriais padaliniuose.

Teigiamos nuotaikos iš JAV atkeliavo ir į Azijos prekybą. Daugelyje rinkų matėme žalią spalvą, tačiau reiktų išskirti Kiniją. Kinijos akcijos stipriai koregavosi ir tik sesijos pabaigoje Shanghai indeksas sugebėjo sumažinti nuostolius iki maždaug -1,5%, kuomet buvo paskelbta apie 6,9% antrąjį ketvirtį augusį šalies realų BVP (laukta 6,8%). Minėtą nuosmukį lėmė kas penkerius metus vykstanti šalies Nacionalinė finansų konferencija, kurioje investuotojai išgirdo Pekino atstovus kalbant apie griežtesnę ekonomikos kontrolę. Taip rinka interpretavo minėtų atstovų daug kartų kartotus žodžius „rizika“, „reguliavimas“ ir pan. Šį neigiamų nuotaikų kokteilį dar papildė dalies mažesnės kapitalizacijos įmonių ketvirtinių rezultatų prognozių pakeitimai – pelno prognozės pakeistos į nuostolių.

Europoje akcijų indeksai žvelgia į skirtingas kryptis. Prie optimizmo prisideda žaliavų bendrovės po paskelbtų Kinijos BVP duomenų. Norvegijos telekomo Telenor ASA akcijų kaina šovė į viršų, kuomet kompanija paskelbė mažesnį ketvirtinį nuostolį negu prognozuota ir tuo pačiu pradėjo naują savų akcijų supirkimo programą.

Po truputį įsibėgėja JAV įmonių ketvirtinių rezultatų skelbimas, todėl praktiškai kasdien rinkų kryptį gali staiga paveikti įvairūs netikėtumai. Trečiadienį sulauksime JAV NT rinkos duomenų ir naftos atsargų, o ketvirtadienį Japonijos ir Europos centriniai bankai savo susitikimų metu spręs dėl palūkanų normų ir kitų pinigų politikos priemonių.

Šiandien naftos kaina jau krenta, investuotojams fiksuojant pelnus po trumpo rytinio pakilimo. Prie buvusio šuolio nemažai prisidėjo naujienos iš Kinijos: 2017 m. pirmą pusmetį naftos produkcija šalyje siekė apie 4 mln. barelių per dieną, t.y. apie 5% mažiau nei prieš metus. Be to, importas atitinkamai ūgtelėjo 14% iki 8,5 mln. barelių. Mažesnė pasiūla ir auganti paklausa palankiai veikia žaliavos kainą.

Jums taip pat gali būti įdomu