JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-07-13

2017-07-13

JAV akcijas trečiadienį į viršų pakylėjo švelnaus tono šalies centrinio banko vadovės J. Yellen kalba Atstovų rūmuose. Iš esmės pabrėžta, kad griežtinant pinigų politiką bus elgiamasi atsargiai, palūkanų normos bus keliamos palaipsniui, o jei infliacija nerodys aiškesnių atsigavimo ženklų, FED politika būtų atitinkamai keičiama. Daugelis analitikų iškart ėmė vertinti, jog toks švelnus tonas reiškia, kad palūkanos nebus keliamos rugsėjį, o ir apskritai gali būti, jog FED labiau susikoncentruos į išsipūtusio balanso mažinimą nei į palūkanų kėlimą. Vien tai, kuomet bus nuspręsta nebereinvestuoti pajamų iš obligacijų portfelio, kad būtų išlaikyta pastovi balanso apimtis, jau reikš griežtėjančią monetarinę politiką. Panašu, kad balansas bus pradėtas mažinti dar šiemet, tačiau, kaip pažymėjo J. Yellen, užbaigus šį procesą balansas nepasieks to lygio, kuris buvo prieš krizę, o išliks didesnis. Taigi panašu, kad investuotojai dabar susikoncentruos į infliacijos į lygį, nes jis turėtų būti svarbiausias tolimesnių FED žingsnių indikatorius.

Į Aziją atvilnijo tos pačios teigiamos nuotaikos po FED vadovės pranešimo. Prie Kinijos finansų sektoriaus akcijų brangimo (Bank of China, Industrial and Commercial Bank, Agricultural Bank of China) nemažai prisidėjo trečiadienį įvykdytas centrinio banko pinigų įliejimas į tarpbankinę rinką. Centrinis bankas jau beveik mėnesį to nebuvo daręs, o šiuo veiksmu norima nuraminti dalyvius dėl potencialaus likvidumo trūkumo.

Europoje didesnė dalis akcijų indeksų švelniai stiebiasi aukštyn, tačiau ženklesnį kilimą riboja Vokietijos automobilių gamintojos Daimler AG į viešumą lendantis skandalas. Deutsche Welle paskelbė, jog kompanija beveik dešimtmetį galėjo klastoti savo emisijų testo rezultatus. Farmacininkės AstraZeneca akcijų kaina krenta, kadangi įmonės vadovas greičiausiai paliks bendrovę, nes pereis į Teva Pharmaceuticals Industries Ltd.

Šiandien JAV centrinio banko vadovė J. Yellen tęs savo dviejų dienų ataskaitų teikimą – šįsyk Senato Bankų komiteto atstovams. Tikėtina, jog pagrindinės mintys jau buvo išsakytos vakar, tad didesnių staigmenų nesitikima. Penktadienį investuotojai itin lauks savo ketvirtinius rezultatus skelbiančių pirmųjų finansų sektoriaus atstovų – J.P. Morgan Chase & Co., Wells Fargo & Co. ir Citigroup Inc.

Trečiadienį naftos kaina šoktelėjo į viršų, o šiandien investuotojai jau suskubo fiksuoti pelnus, nors ir nedidelis. Prie vakarykščio šuolio daugiausia prisidėjo pasirodžiusios oficialios praėjusios savaitės JAV įmonių naftos atsargos – Energetikos informacijos administracijos duomenimis, atsargos sumenko 7,6 mln. barelių. Nors analitikai prognozavo tik 2,6 mln. barelių susitraukimą, tačiau tai buvo kiek mažiau nei antradienį privačios agentūros (American Petroleum Institute) skelbta 8,1 mln. barelių kritimo prognozė.

Jums taip pat gali būti įdomu