JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-07-12

2017-07-12

Šiandien visų investuotojų akys nukreiptos į JAV centrinį banką – FED vadovė J. Yellen teiks ataskaitą šalies Kongrese. JAV akcijų ateities sandoriai švelniai kyla.

JAV akcijos per antradienio prekybos sesiją praktiškai sugebėjo išlipti iš neigiamos teritorijos, kuomet po tebesitęsiančios politinės dramos pradžioje indeksai buvo nusvirę žemyn. D. Trumpo sūnus pats paviešino el. laiškus, iš kurių matyti, jog eidamas į susitikimą su advokate Natalija Veselnickaja jis buvo informuotas, kad jam bus siūloma informacija, padėsianti sukompromituoti H. Clinton, o tai padėtų jo tėvui laimėti rinkimus. Tai esą buvo Rusijos vyriausybės plano dalis. Daugelis investuotojų spėja, kad taip D. Trumpo sūnus elgiasi, nes FTB jau yra pradėjusi tyrimą ir gerokai yra pažengusi į priekį, tad jis stengiasi užbėgti įvykiams už akių ir pirmasis paviešinti medžiagą. Akcijų kursai vėliau atitiesė, kadangi Senatas davė papildomo laiko įstatymų rengėjams (iki rugpjūčio trečiosios savaitės), jog būtų geriau pasiruošta įvairiems įstatymų pakeitimo projektams. Tarp jų ir vienai svarbiausių D. Trumpo reformų – sveikatos sektoriaus, dar vadinamai Obamacare.

Azijoje šiandien akcijos nerodo vienos krypties, daugelis vietos valiutų stiprėjo, todėl regiono eksportuotojams tai nebuvo palanku. Rinkoje spekuliuojama, jog D. Trumpo administracija gali vienašališkai imtis griežtinti sankcijas Š. Korėjai – būtų orientuojamasi į Kinijos įmones ir bankus, kurie, anot JAV, iš dalies nelegaliai finansuoja Pchenjano ginklų programas.

Europoje akcijos stiebiasi aukštyn, o prie to nemažai prisideda regiono energetikos sektoriaus kompanijos, brangstant naftai. Deutsche Bank AG pareiškė, jog banko gerovės valdymo padalinys yra nusitaikęs į Vidurio Rytų regioną – ketinama nusamdyti apie 20 privačių bankininkų šio regiono klientams. Praėjusiais metais, kuomet daug nerimo kilo dėl banko kapitalo pakankamumo, dalis klientų paliko banką.

Šiandien J. Yellen pradeda dviejų dienų ataskaitų teikimą JAV Kongrese. Šiandien tas bus daroma Atstovų rūmų komitete, o rytoj – Senato. Nors šiandienos pranešimo tekstas pasirodys 1,5 valandos iki pačios kalbos, tačiau vėliau seks klausimų ir atsakymų sesija, kuri labai intriguoja investuotojus. Rinka tikisi, kad FED vadovė vėl pakartos, jog greitu metu norima pradėti mažinti išsipūtusį banko balansą, tačiau galima viltis, jog ji bus spaudžiama kiek konkrečiau įvardinti terminus. Nors FED jau nuo 2014 metų nebedidina obligacijų supirkimo programos, tačiau iki dabar išlaiko 4,5 trln. USD apimtį, reinvestuodamas pajamas iš obligacijų portfelio toliau. Laukiama, kada šis reinvestavimas liausis.

Naftos kaina trečiadienį šuoliuoja į viršų, kadangi tikimasi, jog šiandien skelbiamos JAV įmonių naftos atsargos indikuos susitraukimą. Antradienį, privačios agentūros duomenimis, paskelbta, kad naftos atsargos traukėsi 8,1 mln. barelių. Tuo tarpu šiandien skelbiama oficiali Energetikos informacijos administracijos statistika – pagal analitikų prognozes laukiama žaliavos atsargų susitraukimo 3,2 mln. barelių. Jei visgi antradienį skelbta prognozė pasitvirtintų, tai reikštų, jog gerokai dėl vasaros vairavimo sezono išaugo degalų paklausa.

Jums taip pat gali būti įdomu