JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-07-19

2019-07-19

JAV indeksų ateities sandoriai šiandien krypsta aukštyn. Brangsta didžiausios pasaulyje pagal rinkos kapitalizaciją kompanijos Microsoft akcijos.

JAV indeksai vakar užbaigė sesiją nusidažę žalia spalva. S&P 500 prieaugis siekė 0,36%, Nasdaq – 0,27%, o Dow Jones reikšmė ūgtelėjo vos 0,01%. Šiandienos priešprekybinėje sesijoje akcijos taip pat brangsta. Nemažai dėmesio susilaukė Niujorko FED banko prezidentas J. Williansas, kuris vakar teigė, jog centrinis bankas turėtų veikti greitai ir geriau imtųsi išankstinių prevencinių priemonių, nei lauktų, kol ištiks rimtesnės problemos. Tiesa, banko atstovai spaudai vėliau teigė, jog J. Williamso žodžius reikėtų vertinti iš akademinės pusės, o ne kaip centrinio banko poziciją ir būsimus veiksmus. JAV ir Kinijos derybų atstovai vakar surengė pokalbį ir diskusiją telefonu. JAV iždo sekretorius S. Mnuchinas pranešė, jog netrukus derybos turėtų vykti ir susitinkant gyvai. D. Trumpas paskelbė, jog JAV jūrų pajėgos numušė Irano bepilotį orlaivį Hormuzo sąsiauryje. Pasak JAV prezidento, buvo imtasi gynybinių veiksmų, kai bepilotis orlaivis prie JAV laivo priartėjo, nepaisydamas raginimų atsitraukti. Po pranešimo šiandien brangsta nafta. Per Hormuzo sąsiaurį pergabenama apie 30% bendrai vandens keliais transportuojamos naftos.

Aktyviau prekiaujama Microsoft akcijomis. Vakar vėlai vakare bendrovė rezultatus, kurie pranoko prognozes. Per praėjusį ketvirtį kompanija uždirbo rekordinį 13,19 mlrd. USD pelną (1,71 USD akcijai). Tai gerokai daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais, kuomet jis siekė 8,87 mlrd. Pajamos išaugo 3,63 mlrd. EUR ki 33,72 mlrd. USD. Remiantis FactSet, analitikai vidutiniškai prognozavo 1,21 USD akcijai ir 32,77 mlrd. USD pajamų. Microsoft augino pajamas iš visų savo veiklų, išskyrus žaidimų konsolės Xbox ir su ja susijusių paslaugų pardavimo. Pajamos iš šios veiklos smuko 10%. Tuo tarpu pajamos iš debesų kompiuterijos veiklos augo 18,6% iki 11,4 mlrd. USD. Praėjęs ketvirtis kartu bendrovei buvo paskutinis ir praėjusių finansinių metų ketvirtis. Bendrai per praėjusius finansinius metus Microsoft uždirbo 36,8 mlrd. USD pelno ir sugeneravo 125,8 mlrd. USD. Lyginant su 2018 finansinių metų rezultatais, pelnas augo 21,6%, o pajamos – daugiau nei 14%. Akcijoms pabrangus, Microsoft rinkos kapitalizacijos dydis atsidūrė dar aukščiau 1 trln. USD. Ši kompanija šiuo metu yra vienintelė pasaulyje, kurios vertė rinkoje viršija tokią sumą. Nuo metų pradžios iki šiandien Microsoft akcijos buvo pabrangusios daugiau nei 34%. Remiantis FactSet duomenimis, iki šiandienos apie 12% S&P 500 indeksui priklausančių kompanijų pranešė praėjusio ketvirčio rezultatus. Iš jų 84% pranoko analitikų lūkesčius. Pasak LPL Financial vyr. stratego J. Lyncho, investuotojams didžiausias klausimas turėtų kilti dėl to, kaip analitikų prognozėse įvertinta ir atsispindi įvestų tarifų įtaka. Šiandien rezultatus paskelbė ir didžiausia pagal valdomo turto dydį bendrovė pasaulyje BlackRock. Kompanija uždirbo 1 mlrd. USD pelno, arba 6,41 USD akcijai. Pajamos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, smuktelėjo 2% iki 3,52 mlrd. USD. Analitikai prognozavo 6,50 USD pelno ir 3,58 mlrd. USD pajamų, tad rezultatai kiek prasilenkė su lūkesčiais. Bendras valdomo turto dydis ketvirčio pabaigoje siekė 6,84 trln. USD, tai 0,54 trln. USD daugiau nei prieš metus.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien permainingos. Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje akcijos nežymiai brangsta, o Italijos akcijų indeksas stipriai smuktelėjęs. Vokietijos gamintojų kainų indeksas birželio mėnesį, lyginant su geguže, krito 0,4%. Tai 0,3% didesnis kainų kritimas nei tikėtasi. Per metus indekso reikšmė išaugo 1,2%. Tarp pavienių bendrovių išsiskiria stipriau brangstančios Belgijos – Olandijos farmacijos bendrovės Galapagos akcijos. Investicinės bendrovės KBC Securities analitikai padidino tikslinę rekomenduojamą Galapagos akcijos kainą iki 195 EUR. Vakar uždarymo metu už vieną akciją buvo mokama 154 EUR. Remiantis Reuters duomenimis, iš 13 Galapagos sekančių analitikų, 7 rekomendacija yra „pirkti“, 4 – „pralenks rinką“, 2 – „laikyti“. Nuo metų pradžios iki šiandien kompanijos akcijos buvo pabrangusios daugiau nei  91%.

Šiandien dar galėsime įvertinti Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksą. Kitos savaitės pradžioje svarbių makroekonomikos rodiklių skelbti nėra numatyta. Antradienį JAV skelbs vieną iš NT rodiklių. Savaitės viduryje pasirodys išankstiniai Prancūzijos, Vokietijos, JAV ir euro zonos paslaugų bei gamybos sektorių pirkimo vadybininkų indeksai. JAV taip pat paskelbs naujų namų pardavimus ir naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį vyks ECB posėdis dėl palūkanų nustatymo, Vokietijoje bus paskelbtas Ifo verslo lūkesčių indeksas, o JAV – ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai ir bedarbių paraiškos. Galiausiai savaitės pabaigoje daugiausiai dėmesio sulauks preliminarūs JAV II ketvirčio BVP duomenys.

Jums taip pat gali būti įdomu