JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-07-11

2017-07-11

Panašu, kad šią savaitę investuotojai yra linkę laukti FED vadovės ataskaitų Kongrese ir ketvirtinių įmonių rezultatų. Šiandien JAV akcijų ateities sandoriai svyruoja apie nulį.

Vakar pagrindiniai JAV akcijų indeksai prekybą baigė skirtingose teritorijose: Nasdaq ir S&P 500 sugebėjo pakilti, kadangi brango technologijų ir energetikos įmonių akcijos, o Dow Jones švelniai leidosi, beveik 3% kritus Wal-Mart Stores Inc. akcijoms. JAV obligacijų pajamingumas šiek tiek smuktelėjo, kadangi dalis centrinių bankų atstovų Europoje pasisakė, jog ECB neturėtų skubėti mažinti ekonomikos skatinimo, nes darbo rinka dar yra silpnos būklės, o infliacija neviršija tikslinės ribos (2%). Tai tik darkart iliustruoja, jog Europos ir JAV obligacijų rinkos yra susijusios gana glaudžiai.

Azijoje akcijos šiandien šuoliavo į viršų – kadangi pirmadienį JAV brango technologijų sektoriaus kompanijos, tad ir Azijos regione šios bendrovės buvo tarp lyderių. Toliau stiprėjęs doleris vietinių valiutų atžvilgiu savo ruožtu pagelbėjo Azijos eksportuotojams, nes silpnesnės valiutos (pvz., jena) skatina eksporto apimtis.

Nors ryte Europos akcijos demonstravo pakilimą, tačiau perpiet jau neberodė vieningos krypties. Krentanti nafta spaudė žemyn energetikos kompanijas, o svarbesnių naujienų badas vertė investuotojus lūkuriuoti. Dabar itin laukiama trečiadienio ir ketvirtadienio, kuomet FED vadovė Janet Yellen teiks ataskaitas Kongrese. Nors pranešimo tekstas būna paviešinamas prieš daugiau nei 1 valandą iki pačios kalbos, tačiau vėliau būnanti klausimų ir atsakymų sesija dažnai leidžia investuotojams susidaryti tikslesnę nuomonę apie FED planus. Šiuo metu daugelis rinkos dalyvių tikisi, jog palūkanų normą JAV centrinis bankas šiemet kels bent kartą, tačiau nuomonės išsiskiria, kurį mėnesį tai gali būti atlikta.

Ryte naftos kaina bandė šiek tiek atsitiesti, tačiau vėliau vėl ėmė toliau kristi. Atsitiesimą skatino vakarykštės nuomonės, kad Libijai ir Nigerijai gali būti apribotos naftos išgavimo apimtys – šiuo metu šioms OPEC narėms leidžiama nepaisyti šio reikalavimo dėl valstybėse siaučiančių neramumų. Dabar OPEC yra sutaręs 2% sumažinti pasaulio naftos pasiūlą, o kitas narių susitikimas, kuriame bus aptariamas Nigerijos ir Libijos klausimas, yra numatytas liepos 24 d. Maskvoje. Tiesa, net jei šios dvi valstybės įsipareigotų nebedidinti išgavimo apimčių toliau, bet ir jų nesumažintų, tuomet nebūtų vis tiek aišku, ar tai padėtų sumažinti šiuo metu didėjančią naftos pasiūlą pasaulyje. Tuo pačiu antradienį pasirodė JAV Energetikos agentūros prognozė, jog 2017 m. JAV investicijos į skalūnų naftą turėtų šoktelti net 53%. Nors prognozės dėl kitų pasaulio valstybių investicijų tokių skaičių nežada, akivaizdu, jog vien JAV įtaką naftos pasiūlai gali tik dar labiau išaugti.

Jums taip pat gali būti įdomu