JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-07-10

2017-07-10

Po penktadienio sėkmingos JAV akcijų prekybos Azijoje ir Europoje investuotojai nusiteikę pakiliai. Patys JAV akcijų ateities sandoriai kol kas tokiu optimizmu nespinduliuoja.

Penktadienį JAV akcijos nusidažė žaliai, o tą daugiausia lėmė darbo rinkos pranešimai. Nors JAV nedarbo lygis ir kiek ūgtelėjo (nuo 4,3% iki 4,4%), tačiau per birželį ekonomikoje buvo sukurta 222 000 naujų darbo vietų, nors buvo prognozuota tik 180 000. Tai rodo, jog šalies darbo rinka yra sveika ir sugeba augti pernelyg nekaitinant visos ekonomikos – sparčios infliacijos nematyti. Tokie duomenys JAV centriniam bankui turėtų leisti laikytis savo planų toliau mažinti ekonomikos skatinimą.

Azijoje akcijos brango, investuotojams reaguojant į pozityvias penktadienio naujienas iš JAV – dėl minėtų naujienų stiprėjo doleris, o tai palanku Azijos eksportuotojams. Be to, G20 susitikimo metu buvo išvengta aršių priešpriešų, todėl tas suteikė papildomo užtikrintumo. Kinijos vartotojų kainų indeksas birželį per metus pakilo 1,5%, nors per mėnesį krito 0,2%. Ne maisto prekių kainos kilo lėčiau nei tikėtasi, o maisto prekės pigo mažiau nei prognozuota. Pekinas yra deklaravęs tikslą, jog šiemet kainos nekiltų daugiau kaip 3%.

Europoje vyrauja teigiamos nuotaikos, bet stipresnį akcijų brangimą riboja žaliavų kasybos kompanijos, kadangi nemaža dalis metalų kainų krenta. Prancūzijos Electricite de France SA gali tekti uždaryti 17 atominių reaktorių iki 2025 metų, nes šalis turi sumažinti savo priklausomybę nuo elektros energijos iš atominių elektrinių nuo dabartinių 72% iki 50% iki minėto termino. Šiuo metu kompanijai priklauso 58 atominiai reaktoriai. Žinoma, kompanija reikalaus nuostolių atlyginimo iš vyriausybės – šiemet įmonė sutarė, jog jei uždarys 2 reaktorius, tuomet gaus 490 mln. EUR kompensaciją (su galimais papildomais mokėjimais).

Šios savaitės pradžioje reikšmingesnių ekonomikos pranešimų neturėtų būti – daugiau jų pasirodys antroje pusėje. Tuo pačiu po truputį įsivažiuos ketvirtinių rezultatų rezultatų skelbimas, o penktadienį sulauksime ir dalies didžiųjų JAV bankų (J.P. Morgan Chase & Co., Wells Fargo & Co., Citigroup Inc.) rezultatų.

Nafta šiandien badė kiek atsitiesti, kuomet dalis investuotojų nutarė pasinaudoti proga įsigyti gerokai atpigusios žaliavos, tačiau vėliau vėl grįžta į kritimo trendą. Savo ruožtu OPEC svarsto įvesti ribą, kiek Nigerija ir Libija gali išgauti naftos. Šioms kartelio narėms dėl vidinių politinių neramumų buvo leidžiama nesilaikyti OPEC įvestų naftos išgavimo ribojimų. Tiesa, reikia pripažinti, kad daug didesnę įtaką naftos kainai daro didėjantys JAV išgavimo tempai.

Jums taip pat gali būti įdomu