JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-07-07

2017-07-07

Penktadienį investuotojai laukia svarbių JAV darbo rinkos duomenų, todėl akcijų indeksų ateities sandoriai trypčioja vietoje.

Ketvirtadienį JAV akcijos fiksavo korekciją, o pagrindiniai indeksai leidosi beveik po 1%. Technologijų sektoriaus akcijos vėl buvo vienos kritimo kaltininkių, be to, pasirodę JAV ekonomikos rodikliai irgi nenuteikė investuotojų optimistiškai. Tiek sukurtų naujų darbo vietų birželį skaičiaus prognozė, rengiama ADP agentūros, tiek ir per savaitę įregistruotų bedarbių paraiškų skaičius prasilenkė su prognozėmis, todėl investuotojai nebuvo linkę pirkti akcijų.

Azijos prekyboje šiandien vyravo neigiamos tendencijos, o investuotojams vis daugiau nerimo kelia pasaulio centrinių bankų tonas, kadangi daugelis jau ima žadėti arba vykdo monetarinės politikos griežtinimą. Prie regiono akcijų pigimo prisidėjo ir Australijos žaliavų bendrovės, kadangi vietos vyriausybė paskelbė prognozes, jog geležies rūdos kaina šiemet turėtų vidutiniškai siekti 62,4 USD už toną, nors anksčiau prognozuotas 65,2 USD lygis. Kaip žinia, Australija yra didžiausia pasaulyje šios žaliavos eksportuotoja.

Europoje akcijos sunkiai randa priežasčių kilti. Pirmiausia juntamas investuotojų nervingumas, kad ECB ir FED yra pasirengę griežtinti pinigų politiką, o kartu rinkos dalyviai laukia šiandien skelbiamų JAV darbo rinkos duomenų. Tiek nedarbo lygis, tiek ir oficiali per praėjusį mėnesį sukurtų naujų darbo vietų statistika ženkliai prisideda prie FED narių nuomonės, formuojant pinigų politikos kryptį. Beje, Anglijos centrinis bankas taip pat jau labai ilgą laiką nekėlė bazinių palūkanų, o paskutiniai komentarai iš šio banko atstovų pusės indikuoja, kad gali tekti laukti ne tiek ir ilgai, iki tai bus pradedama daryti.

Šiandien prasideda ir savaitgalį tęsis Didžiojo dvidešimtuko susitikimas, be to, FED vadovė J. Yellen pristatinės savo pinigų politikos ataskaitą. Ataskaita yra teikiama dukart per metus ir investuotojai vėlgi bandys išskaityti kokių nors naujienų, nors didesnių staigmenų šis pranešimas ir neturėtų pateikti.

Naftos kaina šiandien toliau stipriai krenta. Tiesa, vakar buvo fiksuojamas tam tikras pakilimas, kuomet pasirodė JAV įmonių praėjusios savaitės žaliavos atsargos. Jos netikėtai smuko 6,3 mln. barelių, t.y. beveik triskart daugiau nei prognozuota. Tačiau šis faktorius turėjo tik trumpalaikį poveikį – visgi investuotojams didesnę įtaką daro išaugusios JAV naftos išgavimo apimtys ir jau anksčiau šią savaitę pasirodę pranešimai, kad Rusija nepalaikytų OPEC iniciatyvos dar labiau apriboti žaliavos išgavimo tempus.

Jums taip pat gali būti įdomu