JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

2017-07-04

Šiandien JAV yra nedarbo diena, todėl šalies akcijų biržos išliks uždarytos. Europoje prekybos aktyvumas dėl to sumenkęs taip pat.

Pirmadienį JAV biržoje nuotaikos svyravo. Dow Jones ir S&P 500 indeksai pakilo atitinkamai 0,61% ir 0,23%. Kita vertus, technologijų sektoriaus indeksas Nasdaq krito 0,49%. Ryškiausius prieaugius parodė investicinių bankų Goldman Sachs ir JPMorgan Chase akcijos, kurios pakilo virš 2%. S&P 500 indeksui teigiamą įtaką darė JAV naftos kompanija Baker Hughes ir nekilnojamojo turto kompanija Kimco Realty, kurių akcijos šoktelėjo virš 5%. Nasdaq indekso narės Tesla antrojo ketvirčio produkcijos pristatymai atsiliko nuo prognozių dėl gamybos baterijų trūkumo – akcija atpigo 0,37%.

Antradienį didesnė dalis akcijų Azijoje smuko. Iš dalies prie to prisidėjo Šiaurės Korėjos dar vienos balistinės raketos paleidimas, kuris atliktas kaip tik tuomet, kai JAV mini Nepriklausomybės dieną. Kaip ir tikėtasi, Australijos centrinis bankas išlaikė bazinę palūkanų normą rekordiškai žemai ties 1,5% – sprendimas nekelti palūkanų buvo motyvuojamas tuo, kad šalies ekonomikos būklę atspindintys rodikliai nėra vienareikšmiškai interpretuojami ir trūksta daugiau įrodymu dėl tvaraus atsigavimo. Dar pirmadienį Azijoje buvo pristatyta nauja obligacijų prekybos jungtis tarp Honkongo ir Kinijos – taip bus sudaryta galimybė užsienio investuotojams lengviau pasiekti tiesiogiai Kinijos įmonių obligacijas.

Europoje akcijų indeksai irgi yra nusidažę raudonai. Reikia pripažinti, kad Šiaurės Korėjos raketų bandymai išties prisideda prie investuotojų nervingumo. Šiandien buvo paskelbtas euro zonos gamintojų kainų indeksas – gegužę per mėnesį kainos smuko 0,4%, nors buvo prognozuotas apie 0,1% susitraukimas. Tiesa, lyginant su praėjusių metų geguže kainos ūgtelėjo 3,3%, tačiau bet kuriuo atveju akivaizdu, kad šiuo metu kainos neauga sparčiai, o tai nesukuria papildomo spaudimo ECB kelti palūkanas.

Dėl išeiginių JAV daugelio žaliavų instrumentų ateities sandorių prekyba nevyks (JAV biržose), o kai kuriais instrumentais prekyba bus sutrumpinta, todėl investuotojai turėtų pasitikrinti oficialų kiekvieno instrumento prekybos kalendorių.

Po Š. Korėjos pareiškimų, jog naujoji raketa galės pasiekti bet kurį pasaulio kampelį investuotojai ieško saugesnių investicijų, todėl aukso kaina stiebiasi į viršų. Naftos kaina po ilgo kilimo maratono šiek tiek koreguojasi, kadangi OPEC žaliavos išgavimas birželį išaugo. Taip nutiko dėl OPEC narių, kurios nesilaiko išgavimo mažinimo strategijos (Libija, Nigerija), nes jos padidino savus išgavimo tempus. Bloomberg atlikta apklausa parodė, jog analitikai tikisi, kad JAV naftos atsargos praėjusią savaitę smuko 2,5 mln. barelių. Oficialūs duomenys bus paskelbti ketvirtadienį.

Parengta, remiantis įmonių skelbiamais duomenimis ir užsienio žiniasklaida (marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com). Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir nereiškia rekomendacijos pirkti ar parduoti minimus vertybinius popierius.

Jums taip pat gali būti įdomu