JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-07-04

2019-07-04

JAV šiandien minima Nepriklausomybės Diena, akcijų biržos uždarytos. Europoje akcijos nežymiai brangsta.

Vakar per sutrumpintą prekybos sesiją JAV akcijos brango. Dow Jones pagaliau pavyko pasiekti rekordą. Indekso prieaugis sudarė 0,7%. Paskutinį kartą Dow Jones fiksavo rekordą praėjusių metų spalio 3 dieną. Nasdaq taip pat baigė sesiją pasiekdamas rekordines aukštumas, o pagrindinis šalies akcijų indeksas S&P 500 tai padarė jau trečią sesiją iš eilės. Vakar JAV Baltųjų Rūmų patarėjas ekonomikos klausimas L. Kudlow duodamas interviu Bloomberg News paskelbė, jog derybos tarp aukšto rango Kinijos ir JAV pareigūnų telefonu bus tęsiamos toliau kitą savaitę, taip pat bus organizuojami gyvi susitikimai. Pagrindinės derybų figūros: JAV Prekybos atstovas R. Lighthizeris ir Kinijos vice premjeras L. He. Derybiniai susitikimai paskutinį kartą vyko gegužės pradžioje. Tiesa, šiandien Kinijos Prekybos ministerijos atstovas G. Fengas teigė, jog nors derybos bus tęsiamos toliau, tačiau galutinis susitarimas tarp abiejų valstybių nebus pasiektas tol, kol JAV įvesti jau anksčiau įvesti tarifai prekėms iš Kinijos nebus nuimti.

Šiandien JAV švenčiama Nepriklausomybės Diena, biržos uždarytos, o investuotojai prekybą tęs rytoj. Daugiausiai dėmesio sulauks pasirodysiantys oficialūs birželio mėnesio JAV darbo rinkos rodikliai. Ekonomistai prognozuoja, kad praėjusį mėnesį buvo sukurta 164 tūkst. naujų darbo vietų, išsk. žemės ūkio sektorių. Tai būtų beveik 90 tūkst. daugiau nei gegužės mėnesį, kuomet naujų darbo vietų skaičius sudarė viso labo 75 tūkst. ir stiprokai prasilenkė su lūkesčiais. Tiesa, nors gegužę šis rodiklis buvo neįprastai žemas, ekonomistai neskuba daryti galutinių išvadų, jog darbo rinkos augimas lėtėja ir perspektyvos prastėja. Atleistų ar praradusių darbą žmonių skaičius laikosi netoli pastarųjų 50-ies metų žemumų. Remiantis ekonomistų prognozėmis, nedarbo lygis birželį, lyginant su geguže, turėtų nesikeisti ir siekti 3,6%. Tai žemiausias lygis nuo 1969 metų. Prognozuojama, kad vidutinis darbo užmokestis augo 0,3%, o per metus jo augimas siekė 3,2%. Tai būtų 0,1% daugiau nei gegužę. Metinis atlyginimų augimas JAV piką buvo pasiekęs šių metų vasarį, kuomet sudarė 3,4%. Rytojaus duomenys taip pat turės įtakos ir šio mėnesio JAV centrinio banko sprendimui dėl palūkanų. Remiantis FedWatch Tool, rinkos dalyviai neabejoja, kad palūkanos bus mažinamos. Skaičiuojama 72,4% tikimybė, kad palūkanos bus sumažintos 25 baziniais punktais iki 2 – 2,25% rėžio. Likusi dalis, t.y. 27,6%, skiriama tam, kad palūkanos bus mažinamos iškart net 0,5% iki 1,75 – 2% rėžio.  

Europos indeksai šiandien žaliuoja. Tiesa, pokyčiai nedideli. Eurostat paskelbė, jog gegužės mėnesi, lyginant su balandžiu, mažmeninės prekybos apimtys euro zonos valstybėse smuko 0,3%. Europos Sąjungoje fiksuotas 0,4% kritimas. Ekonomistai prognozavo 0,4% sieksiantį pardavimų augimą. Tiesa, per metus prekybos apimtys augo 1,3%. Labiausiai mažmenininkų pardavimai smuko Kroatijoje (-4,4%), Lietuvoje (-3,0%) ir Švedijoje (-2,8%). Didžiausias augimas buvo fiksuotas Portugalijoje (1,5%), Ispanijoje (1,1%), Belgijoje (1,0%). Gegužę bendrai labiausiai smuko degalų (-1,3%), maisto, alkoholio ir tabako produktų (-0,5%) prekyba. Stipriau brangsta energetikos bendrovės Energean Oil & Gas akcijos. Bendrovė paskelbė, jog už 750 mln. USD įsigis Italijos energetikos grupės Edison naftos ir gamtinių dujų padalinį. Stipriai smukusios oro linijų kompanijos British Airways savininkės International Consolidates Airlines Group ir bendrovės Coca Coal HBC vertybinių popierių kainos. Šiandien pirma prekybos diena, kai abiejų kompanijų akcijomis prekiaujama be teisės gauti dividendus.

Jums taip pat gali būti įdomu